Билбао с важна крачка към Европа

Отборът на Атлетик Билбао постигна важна победа в битката за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. „Баските“ надиграха като домакини с 2:0 отбора на Еспаньол в 30-ти кръг на Примиера дивизион. Водещият реализатор на тима Ариц Адурис отбеляза и двете попадения за своя отбор. Първо той бе точен от дузпа в 17-та минута, а в 37-ма повиши резултата на 2:0.

През второто полувреме домакините имаха териториално превъзходство и не позволиха на Еспаньол да създаде положения пред вратата на Кепта.

Това е 4-та победа в 5 двубоя за „баските“. С тези 3 точки отборът на Билбао успя да измести от 5-тото място отбора на Реал Сосиадат, който тази вечер ще играе срещу Атлетико Мадрид. Гостите от Еспаньол остават на 9-тото място с актив от 43 точки.