Барса спечели дербито на Каталуния

Отборът на Барселона постигна важна победа в преследването на титлата в Примиера дивизион. В тежко гостуване на градския съперник Еспаньол отборът на Барселона успя да триумфира с класически успех 3:0.

Всичките попадения в този двубой паднаха през втората част. Резултата откри Луис Суарес в 50-та минута. В 76-та минута Иван Ракитич удвои аванса, а в 87-ма минута второ попадение на уругвайския нападател на „каталунците“ Луис Суарес реши всичко в този така наелектрезиращ сблъсък.

През първата част двата отбора разчитаха на игра в центъра и тактическо надиграване, но нито един от тимовете не взе превес. През втората част играта стана по-динамична като още в 49-та минута Луис Суарес претендираше за нарушение срещу него в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена от рефера на този двубой. След гола на Луис Суарес Барселона започна да играе по-добре. Неймар имаше великолепна възможност за попадение в 60-та минута, но не успя да се разпише. Втория гол в срещата тотално прекърши домакините, които се надяваха поне на точка в това дерби.

Победата позволи на Барселона да се върне на първото място, след като бе изместена от Реал Мадрид по-рано днес. Двата тима са с равен актив от точки на върха на класирането, но Реал има мач по-малко от „каталунците“.

Еспаньол – 4-4-2 – Лопес – Хави Лопес, Давид Лопес, Рейес, Марин – Хурадо, Санчес, Фуего, Пиати – Морено, Кайседо.

Барселона – 4-3-3 – Тер Щеген – Роберто, Пике, Умтити, Алба – Ракитич, Бускетс, Гомес – Меси, Суарес, Неймар.