Класически успех на Ливърпул шокира Байерн

Отборът на Ливърпул изигра великолепен двубой и надигра с класическото 3:0 Байерн Мюнхен и то на техния стадион „Алианц Арена“. Двубоят бе част от приятелския турнир, организиран от „баварците“ под наименованието „Ауди Къп“.

Попаденията бяха дело на Садио Мане в 7-та минута, Мохамед Салах в 34-тата минута и Даниел Стъридж в 83-та минута.

Резултатът бе напълно справедлив и отразява действията на терена. Отборът на Юрген Клоп играеше по-добре в атака и успя да създаде чистите положения пред вратата на „баварците“. Играта на Байерн Мюнхен не спореше и те не успяха да създадат опасности пред противниковата врата.

След този успех „мърсисайдци“ ще спорят с Атлетико Мадрид във финала на турнира. „Дюшекчиите“ надиграха по-рано днес другия участник в този турнир Наполи. Байерн Мюнхен пък ще трябва да излезе в спор за третото място срещу отбора на Наполи.