Мо Фара с 3-та световна титла на 10000м на домашна сцена

Представителят на домакините Мохамед Фара спечели трета поредна титла на 10 000м на световен шампионат по лека атлетика. Представителя на домакините отново показа невероятната си класа и спечели бягането след невероятен финален спринт и силен резултат от 26.49.51 мин. Той става третият атлет, който има 3 титли в тази дисциплина. Преди него това направиха Кенениса Бекеле и Хайле Гебреселаси.

Състезанието далеч не мина леко за абсолютния фаворит в тази дисциплина. Етиопци, кенийци и угандийци водиха през цялото време бягането и наложиха силно темпо, като идеята беше да детронират световния шампион. Въпреки залитането в началото на последната обиколка Мо Фара не се поколеба и спечели титлата, с което зарадва многобройната публика на „Кралица Елизабет“ в Лондон.

Сребърният медал спечели представителят на Уганда Джошуа Чептегей, а третото място остана за Пол Тануй от Кения.