Гришо с първи успех срещу Дел Потро

Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа втори пореден успех срещу неудобен съперник на турнира от сериите Мастърс 1000 в американския град Синсинати. След като победи Фелисиано Лопес във втория кръг, в третия той надигра Хуан Мартин Дел Потро, срещу когото имаше 5 загуби през този сезон.

Българинът надигра аржентинския ветеран с 2:0 сета (6:3, 7:5) и се класира за четвъртфиналите на турнира. Там той ще се изправи срещу Юичи Сигута, като при победа той ще изравни постижението си от миналата година и съответно няма да загуби точки за световната ранглиста на ATP.

Двубоят започна отлично за Димитров, който постигна ранен пробив в първия сет и поведе с 3:0 гейма. До края на сета двамата си вземаха сервис-геймовете, но Григор редовно поставяше под напрежение аржентинския си съперник. При 5:2 в полза на българина и сервис-гейм на Дел Потро, Гришо бе близо до още един пробив, но все пак ветеранът успя да се справи.

Втория сет започна добре за Дел Потро, който проби първия сервис на Димитров и той поведе с 2:0 гейма. Все пак Гришо върна пробива за 3:4, като множеството грешки на аржентинеца му помогнаха. При резултат 5:6 в полза на Дел Потро той имаше шанс да пробие на два пъти сервиса на Димитров, с което да спечели втория сет, но Гришо успя да се справи. В следващия гейм той проби аржентинеца, а след това затвори втория сет и по този начин се класира за четвъртфиналите на турнира.