Лудогорец с важен успех

Отборът на Лудогорец Разград постигна ценен домакински успех срещу литовския Судува като домакин с 2:0. По този начин „орлите“ направиха голяма крачка към класирането за груповата фаза на Лига Европа. Другата седмица отборът ще гостува в Литва и ще се бори да затвърди, че е по-добрият отбор и да се класир за груповата фаза на турнира.

Треньорът на домакините Димитър Димитров-Херо дебютира за новия си отбор с важен успех. Домакините отбелязаха през втората част и двете попадения, след като през първото полувреме Судува се защитаваше добре и не даваше възможност на шампиона на България да застрашава вратата на гостите.

Домакините откриха резултата чак в 61-ва минута с попадение на Козмин Моци, който засече с глава добро центриране на Сисиньо, който изигра много силен двубой. След първото попадение Лудогорец вдигна темпото и показа, че е по-добрият отбор. След добра атака в 76-та минута Върджил Мисиджан успя да реализира след като се възползва от избита топка. В края на двубоя Жоао Пауло удари греда, като можеше да направи резултата класически в полза на българския шампион.

По време на целия двубой Лудогорец  владееше повече топката и бе натикал гостите от Литва в собствената им половина. На моменти отборът на Судува се защитаваше с 8-9 полеви играчи, което затрудни домакините да стигнат до чисти голови положения. Все пак второто полувреме „орлите“ успяха да вдигнат темпото на игра, което наруши добрата игра в отбрана на Судува.