Фаталните грешки на футболните звезди

Те са едни от най-известните футболисти. Зад гърба си имат голям опит на футболното игрище, но понякога и те допускат грешки. Именно тези грешки показват, че и най-големите звезди са хора също като нас.

Гонзало Игуаин и пропуска от бялата точка

Резултат с изображение за higuain miss penalty

През 2015 Аржентина играе финал срещу Чили на Копа Америка. В редовното време резултата завършва 0:0 и се стигна до изпълнение на дузпи, където Игуаин праща топката високо над напречната греда, а в последствие Чили спечели титлата.

Лионел Меси година по-късно

Свързано изображение

През 2016 на аржентинците им се отдава възможност да се реваншират за загубата предната година. Сценарият е подобен. Двубоят завършва 0:0 в редовното време и отново се стига до дузпи. Този път грешника за „гаучосите“ е голямата им звезда Меси. Играчът на Барселона пропуска своята дузпа като праща топката високо над вратата. Чилийците достигат до втора поредна титла, а пропуска идва в много на Меси и той взима решение да се откаже от националния отбор (временно).

И най-дисциплираният германец греши

През 2002 на финалите за световната купа в Япония и Южна Корея Бразилия се изправя срещу Германия в спор за титлата. В състава на Бразилия играят играчи като Роналдо, Ривалдо, Роналдиньо, Роберто Карлош и Кафу. Германската врата е пазена от легендата Оливер Кан. През второто полувреме Кан не успява да хване топката след далечен и не толкова силен удар на Ривалдо, а кълбото попада в краката на феномена и той от няколко метра не пропуска да открие резултата. Грешка, която коства много на германците. Малко по-късно Роналдо вкарва втори гол, с който донася пета рекордна световна титла на страната си.

Хлъзгането в Москва

2008 се оказва изключително силна за английските клубове. На финал в Шампионската лига се изправят Манчестър Юнайтед и Челси. Роналдо открива резултата в 26-та минута, а Лампард връща гола точно в края на полувремето. Редовното време изтича и се стига до изпъление на наказателни удари. При тях Кристиано Роналдо пропуска и дава възможност на Челси да вдигне купата. Зад топката застава техния капитан Джон Тери, но при удара си се подхлъзва и нацелва страничната греда. В последствие Гигс и Андерсон вкарват за „червените дяволи“, а Анелка пропуска за Челси и Юнайтед вдига купата.

Главата на Зидан

През 2006 на финала на световното в Германия в директен сблъсък се изправят Франция и Италия. Това е и последния мач на легендата Зинедин Зидан. Почти всеки футболен запалянко помни този двубои и постъпката на Зизу. В 111 минута на добавеното време Зидан удря Матераци с глава след размяна на реплики от страна на двамата право в гърдите и италианеца се свлича на земята. Реферът няма друга възможност и изгонва Зидан. При дузпите Давид Трезеге прави пропуск, а италианците се възползват от него като вкарват всичките си дузпи и печелят трофея.

Пазителят на портата и Ариен Робен

В Южна Африка през 2010 на финал на модиала се изправят две страни, които до момента не бяха печелили световната титла- Холандия и Испания. В отбора на Холандия играеха Ариен Робен, Рафаел Вандер Ваарт, Уесли Шнайдер и Робин Ван Перси, които бяха водещите фигури в състава на „лалетата.“ По това време испанците имаха най-силната халфова линия в света съставена от Шави, Иниеста и Шаби Алонсо, а на вратата бе Икер Касияс. Шави считаше вратаря за негов приятел и е много уважаван от него. Години след финала Шави казва: “Когато всичко изглежда изгубено, Икер Касияс се появява и те спасява.” През второто полувреме Робен имаше възможността да открие резултата. Крилото два пъти излиза сам срещу Касияс, но испанския страж успя да спаси и двете възможностти за гол на холандците. Тези пропуски дойдоха в много и в крайна сметка Иниеста вкара победния гол в продълженията и донесе първа световна титла на Испания.