Кливланд отново с победа, въпреки изгонването на ЛеБрон

Отборът на Кливланд продължава с победната серия, след като надигра Маями Хийт със 108-97 като домакин.

Най-интересното в двубоя се случи 2 минути преди края на третата четвърт, когато беше отсъден втори технически фал срещу ЛеБрон Джеймс и така звездата на „кавалерите” беше принудително изваден от игра. До съдийското решение се стигна, след като „Краля” бурно започна да протестира за неотсъден фал в защита на Джеймс Джонсън от Маями. Съдията Кейн Фицджералд обясни след мача, че при въпросното положение Джеймс е използвал вулгарни думи по негов адрес.

Това се случва за пръв път в 15-годишната кариера на крилото на Кливланд, който въпреки изгонването си успя да реализира 21 точки, 12 борби и 6 асистенции. Съотборникът му Кевин Лъв записа рекордните за сезона си 38 точки и 9 борби, а Дуейн Уейд завърши с актив от 17 точки срещу бившия си тим от Маями. За „горещитеДион Уейтърс бе най-резултатен с 21 точки.

За „кавалерите” от Кливланд това е девета поредна победа, като последният път, когато са се радвали на такава е в началото на 2015г. Следващият им двубой е в четвъртък вечер, когато ще гостуват на „ястребите” от Атланта.

Автор: Димитър Стефанов