Лудогорец с издънка срещу Верея

Слабата игра напоследък за Лудогорец донесе ново поражение за „орлите“. Шампионът на България загуби гостуването си на Верея Стара Загора с 2:1 в междинния 18-ти кръг на Първа професионална лига. Гостите от Разград изиграха слаб двубой, а Верея за пореден път показа, че има добър състав, но проблемите, които разкъсват клуба, може да му навредят да се пребори за място сред първите 6 тима на шампионата.

Домакините откриха резултата в двубоя на „Трейс Арена“ с попадение на Исмаил Иса в 12-та минута, но Козмин Моци изравни в 28-ма минута. Керкар донесе трите точки на старозагорци с попадение в 84-та минута, нанасяйки втора загуба за „орлите“ от началото на шампионата. Гостите от Разград имаха претенции за дузпа в 58-ма минута за нарушение срещу Клаудио Кешеру, но такава не бе отсъдена.

След тази загуба преднината на Лудогорец може да бъде намалена само на точка ако ЦСКА-София спечели столичното дерби срещу Септември на стадион „Българска Армия“. Отборът на Верея записа важен успех и се намира на 5-та позиция с актив от 29 точки, като води с 5 на 7-мия в класирането Черно море.

В следващия кръг Лудогорец ще посрещне тима на Дунав Русе, който се намира в криза, а Верея ще има тежко гостуване на „Лаута“ срещу Локомотив Пловдив.