Еспаньол шокира Барселона

Отборът на Еспаньол стана първият тим за сезона, който успява да победи тима на Барселона във всички турнири. В дербито на града, което бе от четвъртинафиналите в турнира за Купата на краля домакините от Еспаньол изиграха много стойностен мач и се поздравиха с успех с минималното 1:0 срещу убедителния лидер в Ла Лига – Барселона. Единственото попадение в двубоя отбеляза Оскар Мелендо в 88-та минута, а в 63-та минута звездата на “каталунците” Лионел Меси изпусна дузпа. Това бе негов 21-ви пропуск от бялата точка с екипа на “блаугранас”.

През целия двубой гостите доминираха, но не успяха да стигнат до попадението. В липсата на Луис Суарес Лионел Меси изведе тима в предни позиции. Валверде даде почивка на част от титулярите и излезе със Силесен на врата, Дин в защита и Аленя в халфовата линия.

Реваншът ще бъде следващата седмица на “Камп Ноу” и Барселона трябва да победи с 2 гола разлика за да се класира на полуфиналите в турнира за Купата на Краля. “Каталунците” са настоящият носител на трофея. Това бе първа загуба за “каталунците” в 29 мача във всички турнири. За последно Барселона загуби от Реал Мадрид за Суперкупата на Испания.