Спърс изненадаха Кавс, ЛеБрон влезе в историята

Сан Антонио Спърс се наложи над Кливланд Кавалиърс със 114:102. Двубоят бе равностоен през първото полувреме, но след подновяването на играта домакините от Тексас вдигнаха оборотите и извоюваха победата. Срещата бе по-специална за ЛеБрон Джеймс, който записа 30 000 точки в кариерата си.

ЛаМаркъс Олдридж бе най-полезен за домакините с 30 точки и 8 борби, а Дежонте Мъри добави 19 точки , 10 борби и 7 откраднати топки. Тони Паркър, който бе резерва се отчете с 14 точки и 6 асистенции.

За гостите от Кливланд ЛеБрон Джеймс завърши с 28 точки, 9 борби и 7 асистенции, Айзея Томас добави още 14 точки, а Дуейн Уейд завърши с 12 точки и 6 борби.

Въпреки загубата Кавалиърс са трети в Източната конференция с актив от 27 победи и 19 загуби, а Сан Антонио са на четвърто място в Западната конференция с баланс от 31 победи и 18 загуби.