Барселона триумфира в турнира за Купата на Краля

Отборът на Барселона стана последният полуфиналист в турнира за Купата на Краля. „Каталунците“ надиграха местния съперник Еспаньол с 2:0 в реванша на „Камп Ноу“. Първият двубой бе спечелен от тима на Еспаньол с 1:0, но не успяха да издържат на ранния натиск на домакините, въпреки че в края имаха шансове  да вкарат победно попадение, което да ги класира за полуфиналите в турнира.

Още до почивката „блаугранас“ заличиха пасива си след попадения на звездите в атака Лионел Меси и Луис Суарес. През втората част пък новия трансфер на „каталунците“ Филипе Коутиньо се появи в игра, влизайки на мястото на Андрес Иниеста.

През цялото време Барселона контролираше двубоя и не даде много надежди на гостите да постигнат нещо в предни позиции. По този начин актуалния носител на трофея се класира за полуфиналите на турнира, като стана големия фаворит за спечелването на Купата на Краля след отпадането на Реал Мадрид и Атлетико Мадрид на четвъртфиналите.

На полуфиналите Барселона ще се изправи срещу Валенсия, Севиля или Леганес, който отстрани Реал Мадрид.