ЦСКА-София наби Верея, много голове при подновяването на Първа лига

Вчера родният шампиона най-накрая бе подновен след дълъг “зимен сън”. Ето ги и основните акценти от това, което се случи в 21-ия кръг на Първа лига:

Етър – Септември 3:3

Два от отборите, които ще се борят да запазят мястото си в Първа лига откриха кръга със зрелищно равенство. Домакините, водените от легендата Красимир Балъков изиграха страхотна първа част на мача и на почивката водеха с 3:0 след попадения на Даниел Младенов (19′), Иван Петков (31′) и Велко Батрович (44′).

През второто полувреме, пък гостите от София излязоха преобразени и на свой ред отбелязаха 3 безответни попадения, за да оформят крайното 3:3. Точни за Септември бяха Мартин Тошев (58′ д.), (71′) и Крис Гади (62′). Със спечелената точка Септември се откъсна на 9-то място с един пункт над Локомотив Пловдив, които днес играят своя мач. Отборът от Велико Търново остава 12-ти, макар и да се изравни по точки с 11-ия Пирин.

Верея – ЦСКА-София 0:5

ЦСКА-София показа още от първия си мач за втория полусезон, че ще се бори докрай за титлата. Гостите размазаха състава на Верея безапелационно, като головата машина Фернандо Каранга отново блесна с два гола (3′, 62′). Енрике Рафаел (16′), Роландо Алберг (78′) и Жан Карлос Бланко (89′) също се отчетоха с попадения, за да изстрелят “червените” на върха в Първа лига поне за ден.

Какво да очакваме от завръщането на футбола по българските терени?

Черно Море – Берое 1:4

“Моряците” поведоха в резултата още в 5-та минута, чрез Радослав Василев, ала въпреки това допуснаха тежка загуба от старозагорския Берое. Педро Еуженио се развихри за 18 минути и отбеляза хеттрик (26′, 38′, 44′), с което до голяма степен реши крайния изход от мача. Благодарение на трите си попадения, португалецът се изкачи на второ място в голмайсторската листа с 11 гола, задминавайки Клаудио Кешерю.

Мартин Камбуров добави попадение в добавеното време на срещата, с което стана едноличен голмайстор номер 2 в историята на родния шампионат, задминавайки Наско Сираков. 37-годишният стрелец вече има 197 гола, докато безспорен номер 1 остава Петър Жеков с 253 попадения. С победата Берое се доближи на 2 точки от 3-ия Левски, който днес посреща Ботев Пловдив.