Тотнъм разгроми Рочдейл под бурния сняг на “Уембли”

Тотнъм разгроми Рочдейл с 6:1 в преигран мач от 5-ия кръг на ФА Къп. Срещата на “Уембли” започна и продължи изключително спорно през първото полувреме, след като в ВАР отново се оказа “главен герой”.

Първо бе отменен гол на Тотнъм, сетне бе отсъдена дузпа в полза “шпорите“, която също така и бе пребита, като във всички тези ситуации, решението бе взето от Видео Асистент Рефера. В крайна сметка, главният съдия беше ненужен на терена.

Иначе, домакините откриха резултата в 23-та минута, чрез Хюн Мин Сон, а след изпуснатата от Тотнъм дузпа, Рочдейл успя да постигне сензационно изравняване в 31-та минута, когато Хъмфрис прати гостуващите фенове в екстаз. По този начин завърши първата част, докато втората мина изцяло пред доминацията на снега в Лондон и футболистите на Маурисио Почетино.

Фернандо Йоренте наниза гол още в 47-та минута, за да изведе “шпорите” напред в резултата, ала не спря дотам. Испанецът отбеляза още два в идните 12 минути, за да запише хеттрик за историята. Хюн Мин Сон добави втори гол на своята сметка в 65-та, а резервата Кайл-Уолкърс Питърс оформи крайното 6:1 в последните секунди на двубоя.

В следващия кръг на турнира Тотнъм ще гостува на Суонзи в Уелс. Останалите срещи ще ни представят сблъсъци между Манчестър Юнайтед и Брайтън, Уигън и Саутхямптън, както и Лестър – Челси. Мачовете ще се играят на 17 и 18 март.