Лудогорец почти грабна титлата, ЦСКА с нова издънка, Левски с успех

Отборът на Лудогорец Разград е все по-близо до седмата поредна титла в Първа професионална лига. „Орлите“ победиха с 4:2 като гост тима на Ботев Пловдив, а след равенството 1:1 в Стара Загора срещу Берое, ЦСКА сдаде амбициите за титлата като разликата е вече 10 точки от върха. Левски пък се върна на победния път в родния елит и спечели домакинството си на Верея.

ЦСКА не успя да победи като гост тима на Берое в двубой от 31-ви кръг на Първа професионална лига. „Армейците“ нямаха право на грешна стъпка в амбициите си да спрат хегемонията на Лудогорец, но отново не успяха да стигнат до трите точки.

След нулево първо полувреме, двата отбора си вкараха по един гол в рамките на 13 минути през втората част. Първо Станислав Манолев се възползва от разбъркване в наказателното поле на „заралии“ и отбеляза гол в 55-та минута, а в 63-та Педро Еуженио успя да израни за домакините от 11-метров наказателен удар.

В този двубой също не липсваха спорни моменти, като щабовете и на двата отбора имаха претенции за отсъждането на дузпа.

Равенството помогна на ЦСКА да събере актив от 71 точки за второто място, докато Берое е на трета позиция с 54 пункта.

Преди това отборът на Лудогорец продължи победния си ход в родния шампионат. „Орлите“ за пореден път показаха добър футбол и победиха с 4:2 тима на Ботев в Коматево. Това бе пета поредна победа в плейофната шестица за шампионите.

Двубоят започна отлично за „канарчетата“, които излязоха с мисълта за реванша срещу Славия в турнира за Купата на България. След само 4 минути игра Диого Кампос изведе домакините напред в резултата, но Лудогорец успя да обърне резултата само за 7 минути. Първо Вандерсон изравни резултата в 22-ра минута, а в 29-та  Клаудио Кешеру изведе „орлите“ напред в резултата. Преди почивката домакините стигнаха до равенството с попадение на Милко Георгиев.

През втората част отборът на „орлите“ доминираше на терена и заслужено стигна до пореден успех. Игор Пластун и Якуб Швиерчок донесоха трите точки за отбора на Димитър Димитров.

След този двубой Лудогорец събра актив от 81 точки и е близо до седма поредна титла в шампионата, докато Ботев е на 5-та позиция с 46 точки и трудно би променил класирането си.

Отборът на Левски постигна успех с 2:0 над Верея пред празните трибуни на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“. Единствените попадения в двубоя реализираха Холмар Ейолофсон и Роман Прохазка.

Успехът на „сините“ сложи край на серията от 6 поредни двубоя без победа в Първа професионална лига, която изпраща отбора към момента на четвърта позиция в класирането.

Лоша новина за синия лагер е контузията на Милош Цветкович, който е основен играч в схемата на Делио Роси. Очаква се той да не е на разположение за важния реванш от полуфинала за Купата на България срещу ЦСКА.