“Юнайтед” обърна “Тотнъм” и се класира на финал за ФА Къп

Отборът на “Манчестър Юнайтед”  се класира на финала в турнира за Купата на Англия след  трудна победа над “Тотнъм” с 2:1 на “Уембли”.

Шпорите” поведоха с попадение на Деле Али в 11′ минута след чудесна флангова атака отдясно. “Червените дяволи” съумяха бързо да се върнат в мача, благодарение на Алексис Санчес в 24′ минута. Пол Погба се пребори с Дембеле и центрира към Санчес, който реализира хладнокръвно с глава във вратата пазена от Ворм.

В последните секунди на първата част “спърс” имаше отличен шанс да поведе отново, но ударът от дистанция на Ерик Дайър се отби от страничната греда.

В 62′ минута футболистите на Жозе Моуриньо направиха пълен обрат чрез Андер Ерера, който реализира със силен удар по земя в наказателното поле. До края на двубоя отборът на“Тотнъм” опита всичко в атака, но “Юнайтед” бе солиден в защита и не позволи на Хари Кейн и компания да създадат опасно положение за гол.

Така “Манчестър Юнайтед” се превърна в първия финалист за Купата на Англия и очаква своя съперник, който ще бъде излъчен утре.

Вторият полуфинал е между “Челси” и “Саутхямптън” от 17 часа.