Антонио Конте класира “Челси” на финал за ФА Къп

Тимът на “Челси” се класира на финала за Купата на Англия, след като победи “Саутхемптън” с 2:0.

На стадион “Уембли” футболистите на Антонио Конте стартира двубоя по-активно и първата възможност се откри пред Еден Азар, но удара му мина на сантиметри от целта. Последва ново опасно положение за “сините”. В 7′ минута Уилиан разтресе напречната греда и бе много близо до откриване на резултата.

Едва след 20′ минута “светците” се окопитиха и поизравниха играта. Отборът на “Челси” продължи да натиска съперника си, но “Саутхемптън” бе солиден в отбрана и първата част завърши при нулево реми.

На лондончани им трябваха само 60 секунди след почивката, за да открият резултата след фантастичен гол на Жиру. Французинът се подигра с цялата защита на гостите и прати топката в мрежата за 1:0.

Тимът на Марк Хюз се втурна в предни позиции и създаде няколко добри положения за гол. Прие едно центриране  Чарли Остин скочи в малкото наказателно поле и попречи на Кабалеро да хване топката, която премина голлинията. Ситуацията беше доста дискусионна, а реферът Мартин Аткинсън не зачете гола и свири нарушение в атака на Остин.

В 82′ минута “сините” нанесоха своя втори удар в мача. Влезлият като резерва Алваро Мората реализира с глава за 2:0 след асистенция на Аспиликуета.

В последните минути на мача гредата спаси “Челси” след удар на Чарли Остин. Последваха няколко добри бързи атаки на тима на Конте, но Мората на два пъти пропусна да се разпише за втори път в срещата.

В спора за трофея “Челси” ще се изправи срещу “Манчестър Юнайтед”  на 19 май (събота)