Сестри Стоеви ще играя финал на Евро2018 по бадминтон

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви се класираха на финал на двойки на Европейското първенство в Испания.

Двете сестри от Хасково, които са поставени под номер 2 в схемата ще се опитат да донесат на България първа титла от шампионата на Стария континент, след като постигнаха две победи на Евро2018 и се класираха на финала, който ще се проведе в неделя.

Късно снощи сестри Стоеви надиграха категоричн холандките Дебора Ийле и Имке ван дер Аар с 21:8, 21:6 и си гарантираха място на полуфиналите в Уелва (Испания).

Преди броени минути Габриела и Стефани Стоеви постигнаха иключително трудна победа над датчанките Майкен Фруегорд и Сара Тюгесен с 21:10, 21:18 за 51 минути игра и ще се борят за златото утре.

Родните ни представителки стартираха срещата отлично и успяха да затворят първия гейм след 21 минути игра при резултат 21:10.  Вторият гейм беше по-равностойна, като двубоя се движеше точка за точка до първото прекъсване (11:9) в полза на датчанките. Стефани и Габриела успяха да се мобилизират и да обърнат двубоя в своя полза (14:13) и дори да натрупат комфортна преднина от 3 точки, която успяха да съхранят до края на мача.

Любопитното до този момент е, че българските момичета не са загубили нито един гейм в надпреварата и успяха да се класират на втори пореден финал на двойки. Миналата година Габриела и Стафани спечелиха сребърните медали в “Казан 2017”, а утре ще се опитат да спечелят първо историческо злато за родния бадминтон.

На финала Стоеви очакват победителките от двубоя между №5 в схемата Селена Пийк и Шерил Зайнен (Холандия) и №6 Емили Лефел и Ан Тран (Франция).