Фулъм с важен успех срещу Дарби Каунти и е на финал

Отборът на Фулъм е близо до завръщането си във Висшата лига на Англия. „Котиджърс“ се класираха за финалния плейоф за влизане в английския елит, който ще се проведе на „Уембли“. Лондонския тим победи изпадналия Дарби Каунти с 2:0 и с общ резултат 2:1 ще се класират на финала.

Домакините, водени от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович, започна много силно и тотално доминираше. В края на полувремето Александър Митрович имаше шанс да изведе домакините напред в резултата, но не успя да отбележи от чиста позиция.

След почивката Фулъм успя да материализира предимството си. Младата звезда на тима Раян Сасеньон откри резултата в 47-ма минута, с което изравни резултата от двата двубоя. Денис Одой в 66-та минута удвои преднината на домакините, като този резултат класираше „котиджърс“ напред към финала.

След 70-та минута на двубоя гостите от Дарби Каунти започнаха да играят по-добре, като нямаха вече какво да губят. Те тотално натиснаха своя съперник и бяха близо до попадението, което да ги класира напред към двубоя на „Уембли“.

След последния съдийски сигнал домакините и феновете празнуваха. Те чакат на финала победителя от другия сблъсък между опитните Мидълзбро и Астън Вила.