Хорхе Лоренсо спечели Гран при на Италия

Хорхе Лоренсо спечели първата си победа с екипа на “Дукати” на италианската писта “Муджело“.

31-годишният испанец беше най-бърз в шестия кръг от шампионата в MotoGP, изминавайки 23-те обиколки за 41:43.230 минути. Лоренсо постигна своята шеста победа в рамките на последните осем състезания за  Голямата награда на Италия и общо 66′ в своята кариера.

Хорхе Лоренсо

Празникът за италианския отбор на родна земя бе дори по-голям, тъй като на второто място финишира другият им пилот – Андреа Довициозо, а легендата Валентино Роси допълни почетната стълбичка.

Как се разви състезанието?

Състезанието се разви много лошо за лидерът в генералното класиране – Марк Маркес, който падна в първите минути след старта. Въпреки че Маркес успя да се върне на пистата с мотора си, той не успя да вземе нито една точка от Италия.

Все пак Маркес остава начело във временното класиране с актив от 95 точки, а на второто място се нарежда Валентино Роси със 72, следван от съотборника си в “Ямаха” Маверик Винялес с 67.

Ако сте пропуснали надпреварата в Италия можете да проследите цялото състезание тук!

Следващият старт за сезона е на 17 юни за Голямата награда на Каталуня.