Без победител във велик двубой между Португалия и Испания

Отборите на Португалия и Испания изиграха един от най-невероятните двубои в груповите фази на световни първенства. Двата тима поделиха точките и завършиха при равенство 3:3 в един уникален двубой, изпълнен с обрати, емоция, голови положения и красиви попадения.

Кристиано Роналдо стигна до невероятните 3 гола в двубоя, като се разписа в 4-та минута от дузпа, 44-та от удар извън наказателното поле и грешка на Де Хеа и в 88-ма минута след невероятен удар от пряк свободен удар. Испания отговори с 2 гола на Диего Коща и ювелирно изпълнение на Начо.

Португалия и Испания започнаха двубоя по невероятен начин

Двубоят започна отлично за Португалия, като още в 3-та минута Кристиано Роналдо бе спънат в наказателното поле от Начо. Съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от португалската звезда и резултатът бе открит 1:0 за Португалия.

Голът срещи Испания означава, че Кристиано Роналдо става първият футболист, който има гол в 8 поредни големи международни турнира. Той вкарва гол и е четвърто световно първенство след попаденията си през 2006, 2010, 2014 и днес.

Испания можеше да върне попадението още в 9-та минута, когато Диего Коща успя да подаде на Давид Силва, но офанзивният футболист на Манчестър Сити направи шокиращ пропуск.

След гола постепенно „Ла Фурия“ започна да играе по-добре като изнесе играта в предни позиции. Бързината на офанзивните футболисти на Испания затруднява сериозно Жозе Фонте и Пепе, които са в напреднала възраст.

В 19-та минута Кристиано Роналдо имаше шанс да бие от пряк свободен удар, но изстрелът на голмайстора на „мореплавателите“ стреля в стената.

Отборът на Испания стигна до изравнителното попадение в 24-та минута. Централният нападател на „Ла Фурия“ Диего Коща успя да се пребори с Пепе, като останаха съмнения за нарушение, успя да финтира Фонте и да разстреля Руй Патрисио.

Подемът в играта на испанските футболисти продължи и само 2 минути след изравнителното попадение Иско нацели напречната греда след силен изстрел. Топката тупна на гол линията, но не премина с целия с обем отвъд нея и гол нямаше.

В следващите минути Испания тотално надигра своя иберийски съперник и можеше да стигне до втори гол. В 35-та минута Андрес Иниеста можеше да отбележи попадение, но ударът му мина над напречната греда.

В края на първото полувреме отборът на Португалия поведе в резултата за втори път. При контраатака топката попадна отново в Кристиано Роналдо, който стреля от границата на наказателното поле. Ударът не беше силен и беше в обсега на Давид Де Хеа, но испанският страж не се намеси по най-добрия начин и топката влезе в мрежата му.

Испания започна ударно второто полувреме

Още с първия съдийски сигнал на второто полувреме испанският отбор започна да доминира играта. В 55-та минута на двубоя Диего Коща отбеляза втория си гол. Той се възползва след перфектно заучено положение от пряк свободен удар и засече подаването на Серхио Бускетс.

Само 3 минути след това Испания поведе напред в резултата. Начо отбеляза първия си гол за националния отбор с едно невероятно попадение. Топката бе изчистена от португалски бранител и Начо стреля извън наказателното поле и отбеляза изключително красив гол.

Отборът на Португалия се изнесе в по-предни позиции, но не успя да постигне нищо значимо в следващите минути на двубоя. В 70-та минута добра комбинация между влезлия като резерва Тиаго Алкантара и Жорди Алба изведе на стрелкова позиция Диего Коща, но ударът на испанския нападател премина в страни от вратата.

Португалия се опита да натисне своя съперник и в 76-та минута Куарешма стреля с външната част на крака си, но удара му мина над вратата на Давид Де Хеа.

Въпреки опитите на Португалия да изнесе играта напред, Испания тотално контролира играта. В 82-ра минута Яго Аспас стреля от далеч, но топката попадна в ръцете на Руй Патрисио.

Невероятният Кристиано Роналдо

Точно когато не се виждаше как Португалия може да стигне до равенството, Кристиано Роналдо успя да отбележи невероятно попадение от пряк свободен удар в 88-ма минута. Той изстреля топката неспасяемо, като оформи своя първи хеттрик на световни първенства по футбол.

В последните минути на двубоя Португалия се опита да стигне до победата. Кристиано Роналдо бе близо до четвъртото си попадение в двубоя и да донесе успех на „мореплавателите“, но той не успя да стигне до топката. Така двата тима логично си поделиха точките.

С хеттрика си Кристиано Роналдо стана най-възрастният футболист, който отбелязва хеттрик в историята на световните първенства по футбол.