Мексико срази световния шампион

Отборът на Мексико хвърли сензацията на световното първенство. „Ацтеките“ надиграха с 1:0 актуалния световен шампион Германия. Така мексиканците направиха по-голяма сензация от равенството на финалиста от преди 4 години Аржентина с тима на Исландия.

В герой за „ацтеките“ се превърна Ирвинг Лозано, който завърши добра контра атака на тима на Мексико. Немците могат да се отчетат с две греди и редица положения за гол, но северноамериканският страж успя да спаси своя отбор от попадение.

Мексико започна силно, въпреки съперника

Двубоят започна на едно много високо ниво. Още във втора минута отборът на Мексико създаде добра голова възможност, като Лозано стреля от границата на малкото наказателно поле, но невероятен шпагат на Жером Боатенг отклони удара в корнер.

Още при ответната атака Йошуа Кимих намери Тимо Вернер в наказателното поле, като нападателят на РБ Лайпциг стреля над вратата.

Двата отбора продължиха да играят на едно изключително ниво, като тимът на Мексико показа, че изобщо не е обречен срещу актуалния световен шампион.

В 16-та минута Кимих центрира опасно в наказателното поле, но Кедира се размина с гола. Топката се удари в Салседо, като той можеше да си отбележи нелеп автогол. В 22-ра минута Тони Кроос отправи поредният удар от далечно разстояние, но ударът попадна в Очоа.

Постепенно Германия успя да изнесе топката в предни позиции, което остави много празни пространства в отбраната. Мексиканците започнаха да правят все по-опасни контра атаки. В 35-та минута при една добра контра Лозано успя да залъже противников играч и отбеляза в близкия ъгъл на Мануел Нойер.

В следващите минути Германия натисна сериозни „ацтеките“, но така и не се стигна до попадение. В 39-та минута поредният удар на Кроос от далечно разстояние удари гредата.

Точно в края на първата част Мексико направи нова невероятна контра атака, при която Карлос Вела бе близо до това да вкара сензационен втори гол в тъв вратата на Бундес тима.

Германия продължи да натиска второто полувреме, но Мексико се справи с невероятна игра в защита

Второто полувреме започна с абсолютна доминация на актуалния световен шампион. Играчите на Йоаким Льов се изнесоха много напред, което даде възможност за опасни контри на футболистите на Мексико. В 57-ма минута Чичарито успя да преодолее двама защитника, но не успя да намери Вела на чиста позиция.

В 65-та минута Йошуа Кимих се оказа на върха на атаката и с невероятна задна ножица изпрати топката над вратата на Гийермо Очоа.

В 70-та минута Хавиер Ернандес бе повален в наказателното поле и мексиканците искаха 11-метров наказателен удар, но реферът остана непоколебим.

В последните 15 минути Германия тотално надигра Мексико и имаше редица възможности за попадение. Въпреки това в 78-ма минута „ацтеките“ погледнаха към вратата на Мануел Нойер. Лаюн напред в полето на Германия и стреля от границата на наказателното поле.

Въпреки силния натиск на Германия, отборът на Мексико можеше да отбележи второ попадение. Отново Лаюн в 82-ра минута можеше да отбележи, но отново не успя да уцели вратата на Мануел Нойер.

В последните моменти Германия заигра ва-банк. В 88-ма минута Йошуа Кимих центрира опасно, като намери влезлия като резерва Марио Гомес на границата на наказателното поле. Опитният нападател стреля разочароващо с глава над вратата.

В следващата атака Германи отново бяха близо до попадението. Невероятен удар на Юлиан Бранд от над 20 метра нацели градата и шансът отново обърна гръб на Бундестима.

В крайна сметка Мексико издържа на натиска на Германия и постигна знаменит успех в откриващия си двубой на световното първенство.