Бразилия се класира напред след успех над Мексико

Отборът на Бразилия се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол. “Селесао” победи с 2:0 тима на Мексико, който отново не успя да преодолее осминафиналите на Мондиал. Попаденията за бразилците паднаха през втората част, като първо точен бе Неймар, а след това той изведе Роберто Фирмино за второто попадение в края на двубоя, който се оказа успокояващ за “селесао”.

По този начин “кариоките” отново се клаисраха за четвъртфиналите, с което продължава да е големият фаворит за спечелването на титлата. Съперник в спора за полуфиналите ще бъде победителят от сблъсъка между Белгия и Япония.

Бразилия започна силно двубоя

Голяма заслуга за интригата в двубоя има Гийермо Очоа, който за пореден път направи великолепни спасявания, които отказаха бразилските нападатели.

Още в 3-та минута на двубоя Мексико можеще да обърка плановете на Бразилия, но ударът на Лозано бе блокиран от Миранда. В първите 15 минути на двубоя “ацтеките” започнаха много силно, с преса и стигаха по-лесно до противниковата врата. В 15-та минута Лозано потърси Чичарито на далечна греда, но напдателят на успя да засече подаването.

Постепенно Бразилия взе инициативата в двубоя и успя да създаде няколко опасности. В 33-та минута изстрел на Жесус бе спасен от Очоа. До края на полувремето “селесао” доминираше играта, но не стигна до чисто голово положение.

“Селесао” удари през второто полувреме

Второто полувреме започна ударно за Бразилия. В 48-ма минута Коутиньо стреля опасно, но Очоа отново се намеси добре и спаси вратата си. В 50-та минута, при опасна контраатака, отборът на Мексико можеше да отбележи гол, но ударът на Гаярдо мина над напречната врата на Алисон.

В 51-ва минута Неймар засече брилянтно центриране по земя на Уилиян и откри резултата. Това е 57-ми международен гол за бразилската звезда.

Силната игра на “селесао” продължи и в 59-та минута Паулиньо стреля, но отново вездесъщият Очоа спаси. В 64-та минута Уилиян също пробва рефлексите на Очоа, но мексиканският страж отново е непробиваем.

Постепенно играта на Мексико загрубя. В 71-ва минута Неймар бе изритан от Лаюн, като бразилският футболист се превива сериозно на тревата. При разглеждането на ситуацията с ВАР съдията реши да не дава картон на мексиканския футболист.

В следващите минути играта се накъса от честите нарушения на “ацтеките”. Те така и не успяха да създадат сериозно голово положение пред вратата на Алисон. В 88-та минута при грешка в изнасянето на топката, “кариоките” оформиха контра атака, при която Фирмино, секунди след влизането си в игра, реши двубоя.

До края на двубоя двата тима не успяха да създадат нищо значимо пред противниковата врата, с което Бразиляи се класира за четвъртфиналите на турнира.