Етър записа първи успех след късен гол срещу Верея

Отборът на Етър постигна първия си успех в настоящия сезон в Първа лига. „Виолетовите“ победиха с минималното 1:0 Верея във важен двубой на стадион „Ивайло“ в старопрестолната столица. Единственото попадение в двубоя реализира влезлия като резерва Ерик Почански в 88-ма минута.

Двубоят бе първи от втория кръг на Първа професионална лига. Преди срещата домакините почетоха паметта на легендарния си бранител Трифон Иванов, който щеше да навърши 53 години. Целият стадион ръкопляска в трета минута на двубоя – номера на страховития бранител.

Етър започна шампионата с минимално поражение срещу шампион Лудогорец в Разград. Сега с тези три точки „болярите“ дават амбиции да се представят по-добре от миналата кампания и да избегнат опасните баражи за оставане в дивизията.

Верея пък започна шампионата с нулево равенство като домакин на Септември. Така вече 8 двубоя в родния елит старозагорци нямат отбелязано попадение.

Етър постигна заслужен успех

През целия двубой футболистите на Красимир Балъков показаха, че желаят повече победата и имат по-добри футболни аргументи. Още в 6-та минута „виолетовите“ можеха да открият резултата, но Иван Скерлев не успя да насочи топката във вратата.

В 21-ва минута Желсон Варела можеше да изведе домакините напред в резултата, но ударът му премина над напречната греда.

В края на първата част гостите от Стара Загора можеха да стигнат до попадение. Здравко Илиев проби, центрира към Антон Огнянов, който не успя да намери очертанията на вратата.

Второто полувреме започна отново с шанс за Верея. Майкъл Тевия стреля опасно, но стражът на домакините успя да отрази удара.

В 65-та минута добрата игра на Етър се отплати с най-доброто положение в двубоя. Крум Стоянов излезе сам срещи вратаря, но беше неубедителен и не успя да реализира.

Постепенно обръчът около вратата на Верея се затегна и в 88-ма минута Почански успя да отбележи победния гол за Етър.

До края на двубоя гостите не успяха да застрашат опасно вратата на „болярите“, които записаха първия успех в тазгодишния шампионат.