Триумф за Довициозо в Чехия

Андреа Довициозо спечели състезанието за Голямата награда на Чехия в клас Моtо GP, десети кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Италианският състезател на “Дукати” измина 21 обиколки на пистата в “Бърно” за 41:07.728 минути и записа втри успех за сезона. На втората позиция финишира съотборника му Хорхе Лоренсо, а на трета – защитаващият титлата си в MotoGP Марк Маркес.

Гонитбата на “Бърно“ започна с летящ старт за Валентино Роси, който поведе, докато Довициозо излезе втори. Зад тях се наредиха Маркес и Лоренсо. Още в третия завой Довициозо излезе начело, а зад тях Маверик Винялес (Ямаха), Щефан Брадъл (Хонда) и Брадли Смит (KTM) претърпяха неприятна катастрофа.

Четири обиколки преди финала пилотите от топ 3 – Довициозо, Маркес и Лоренсо увеличиха преднината си спрямо останалите мотоциклетисти в колоната.

Три обиколки преди карирания флаг Лоренсо изпревари Маркес, а в оставащото време се опитваше да мине и пред Довициозо. В началото на последната обиколка Маркес даде всичко от себе си да изпревари Лоренсо, но после се върна на третото място след малко опасна маневра от страна на испанеца.

Валентино Роси (Ямаха) се пребори за четвъртото място с Кал Кръчлоу (Хонда) в последния завой преди финала. Шести финишира Данило Петручи, следван от Йохан Зарко, а с осмото място се задоволи Дани Педроса.
Алваро Баутиста зае деветата позиция, а десетката оформи Андреа Яноне.