Без българско участие при дамите на US Open

Късно снощи и трите българки, които участваха в квалификациите за US Open, отпаднаха от надпреварата. Те допуснаха поражения още в първия кръг и така тази година Откритият шампионат на САЩ по тенис ще мине без българско участие при дамите.

Виктория Томова отново не успя да атакува основната схема на US Open

Първата ракета на България при дамите Виктория Томова отново не успя да преодолее квалификациите за основната схема на турнира. 23-годишната тенисистка не успя да се противопостави на представителката на Германия и отстъпи с 0:2 сета (1:6, 1:6). Двубоят продължи по-малко от час и Томова не успя да покаже най-доброто от себе си.

Българската тенисистка започна слабо, след като загуби първите 5 сета преди да се разпише за 1:5, което бе твърде недостатъчно. Във втория сет Томова успя да допусне цели 4 пробива и логично напусна надпреварата за място в основната схема на турнира още в първия кръг.

Тази година Виктория Томова успя да запише участие в основната схема на Аустрелиън Оупън и Уимбълдън. Дори на трева българката постигна победа в първия кръг.

Елица Костова не се справи с французойка

Другата българска представителка в квалификациите на US Open Елица Костова допусна поражение с 1:2 сета (1:6, 7:5, 4:6) от Фиона Феро. 21-годишната французойка направи много силен двубой, с който спечели мястото си във втория кръг на надпреварата.

Първия гейм за Костова започна слабо, като тя допусна 4 последователни гейма да отидат на сметката на Феро, която бързо се поздрави с успеха в първия гейм.

Във втория гейм нивото на играта и при двете спадна значително. Пробивите се редуваха един след друг, но в крайна сметка Костова успя да триумфира и да запази шансовете си за участие във втория кръг на квалификациите.

В третия сет двете тенисистки продължиха да изпитват затруднения да печелят подаванията си. До 3:3 си бяха разменили по 2 пробива. Феро успя да пробие за 5:4 гейма, след което сервира и спечели двубоя.

Сесил Каратанчева също със загуба

Третата представителка в квалификациите на турнира от „големия шлем“ в Ню Йорк също не успя да постигне нищо значимо. Каратанчева загуби с 2:1 сета (3:6, 6:2, 4:6). Мартина Тревисан се оказа твърде голямо препятствие пред опитната тенисистка.

Двубоят бе истински маратон, изпълнен с дълги разигравания. В първия сет Каратанчева загуби, но изигра много силен втори сет и изравни резултата.

Третия сет започна лошо за Каратанчева, която загуби 4 поредни гейма. В последствие тя навакса пасива с 4 гейма от своя страна. Но в края допусна пробив и той бе затвърден, което класира Тревисан във втория кръг на квалификациите, а българското участие приключи.