Резултати от втория кръг на US Open

Мария Шарапова записа трудна победа с 6:2, 7:6(6) срещу швейцарката ветеранка Пати Шнидер в първия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Шарапова взе лесно първия сет след три поредни пробива от 1:2 , но във втория изпусна аванс от 5:1 след необичаен спад в играта си.

Шнидер взе четири поредни гейма, за да изравни, а в последствие се стигна до тайбрек.

В него рускинята изпусна три мачбола, но не сдаде инициативата и си спести трети решителен сет, който можеше да я изхвърли от надпреварата.

Мария Шарапова

Във втория кръг световната №22 ще се изправи срещу румънката Сорана Кърстя, която е №51 в ранглистата.

В следващата фаза на турнира продължава и световната номер 2 в световната ранглиста Каролине Возняцки. 28-годишната датчанка победи без проблеми Саманта Стоусър (Австралия) с 6:3, 6:2 за 84 минути. Въпреки наглед убедителния резултат, двубоят бе дълъг и изпълнен с продължителни разигравания в 34-градусовата жега в Ню Йорк.

Возняцки

В двубоя Стосър улесни задачата на своята опонентка с 34 непредизвикани и осем двойни грешки. Следващата съперничка на Возняцки е украинката Леся Цуренко.
Петра Квитова също стартира участието си в надпреварата с успех над Янина Викмайер (Белгия) с 6:1, 6:4.
Петра Квитова

Срещата започна вихрено за двукратната шампионка на Уимбълдън и тя грабна първия сет след само 25 минути игра. Квитова играеше познатия агресивен тенис и доминираше напълно разиграванията от дъното на корта, а сервисът й функционираше безотказно.

Във втория сет Викмайер навлезе малко по-навътре на посрещане и след поредица от качествени ретури осъществи пробив и поведе с 4-1 гейма.

В този момент Квитова се мобилизира и бързо изравни за 4-4, а с помощта на бомбен форхенд по правата получи шанс да сервира за мача при 5-4. Последният гейм мина през 15-30, но Петра Квитова все пак довърши задачата си без повече усложнения и спечели двубоя.

Във втория кръг чехкинята ще се изправи срещу китайката Ифан Ван.

Йелена Остапенко мина през истински трилър срещу Андреа Петкович, но все пак оцеля въпреки 60-те си непредизвикани грешки – 6:4, 4:6 7:5.

По-интересните резултати:

Анджелик Кербер (Германия) – Маргарита Гаспарян (Русия)  (7:6, 6:3)

Леся Цуренко (Украйна) – Алисън ван Уйтванк (Белгия)  (6:3, 6:2)

Аляксандра Саснович (Беларус) – Белинда Бенчич (Швейцария) (2:6, 6:1, 6:2)

Арина Сабаленка (Беларус) – Даниеле Колинс (САЩ)  (6:0, 4:6, 6:4)

Каролин Гарсия (Франция) – Йохана Конта (Великобритания)  (6:2, 6:2)

Дария Касаткина (Русия) – Тимея Бабош (Унгария) (6:4, 5:7, 6:4)

Кристина Младенович (Франция) – Тамара Зидансек (Словения)  (6:0, 6:3)

Мадисън Кийс (САЩ) – Паулин Палментиер (Франция) (6:4, 6:4)

Катерина Синякова (Чехия) – Анет Контавейт (Естония) 7-6(3) 3-6 5-7

Южени Бушар (Канада) – Хармоти Тан (Франция)  6-3 6-1

Вера Звонерова (Русия) – Анна Блинкова (Русия) 6-2 6-7(6) 7-5

Бернарда Пера (Хърватия) – Юлия Путинцева (Русия)  7-6(6) 6-4

Наоми Осака (Япония) – Лаура Зигемунд (Германия) 6-3 6-2

При мъжете
Новак Джокович записа много трудна победа над Мартон Фучович от Унгария. 31-годишният сърбин имаше сериозни затруднения заради жегата и дори повика лекар на корта, но въпреки това се справи с критичната ситуация.
Новак ДжоковичНоле прекара 3 часа на корта и успя да елиминира Фучович с 6:3, 3:6, 6:4, 6:0. Най-труден за Джокович се оказа третия сет, в който трябваше да покаже характер и да обърне нещата в своя полза. И той го направи от 2:4 обърна до 6:4, а в четвъртия сет не даде и гейм на опонента.
Така във втори кръг Новак ще играе срещу местния представител Тенис Сандгрен.

Петкратният шампион Роджър Федерер не срещна никакви затруднения срещу не чак толкова претенциозния си съперник Йошихито Нишиока от Япония.

В Ню Йорк Маестрото се наложи над азиатеца с 6:2, 6:2, 6:4 за 1 час и 55 минути, а това бе първи мач между двамата.

В следващия кръг опонент на 37-годишния швейцарец ще премери сили срещу Беноа Пер от Франция, който елиминира австриеца Денис Новак след 7:6 (6), 3:6, 7:5, 7:6 (5).

Следващият опонент на шампиона от „Уимбълдън“ ще бъде американецът Тенис Сандгрен.

Поставеният под №7 Марин Чилич също продължава напред, след като съперникът му Мариуш Копил от Румъния се отказа при резултат 7:5, 6:1, 1:1 в полза на хърватина.

Чилич ще играе в следващия кръг с полския квалификант Хуберт Хуркач.

Лесна победа записа и Александър Зверев. Той се наложи над канадеца Петер Полански със 6;2, 6:1, 6:2. Намиращият се на 119-а позиция в световната ранглиста по тенис поляк влезе в историята на “Откритата ера” като първият играч, класирал се за основната схема като “щастлив губещ” във всички четири турнири от “Шлема” в една година.

Успешно начало в турнира имаха още Кей Нишикори, Давид Гофен и Гаел Монфис, като само французинът загуби сет в своя двубой.