Рафаел Надал с труден успех, обзор на US Open при мъжете

Защитаващият титлата си от миналата година Рафаел Надал продължава напред в турнира, макар и трудно. Испанецът се класира за третия кръг на US Open след успех срещу руснака Карен Качанов с 3:1 сета (5:7, 7:5, 7:6, 7:6).

Испанецът започна трудно двубоя, като загуби първия сет и дори изоставаше във втория. Тогава „матадора“ повиши значително играта си, с което успя да стигне до обрат.

Все пак победата дойде изключително трудно след 2 тайбрека. Испанецът сервираше за двубоя при 5:4 в четвъртия сет, но Качанов успя да вкара сета в тайбрек.

17-кратният шампион на турнири от „големия шлем“ се цели в четвърта титла от Открития шампионат на САЩ. Качанов изигра много силен двубой, в който отбеляза 22 аса и цели 66 печеливши удара.

Така този двубой се превърна в един от най-драматичните в тазгодишното издание на турнира. Това бе първият тест за Надал в тазгодишното издание. Преди това испанецът не изгуби сет на „Флашинг Медоус“.

Световният номер 1 ще се изправи срещу представителя на Грузия Николос Басилашвили в четвъртия кръг.

Милош Раонич спря палача на Гришо

Канадският тенисист Милош Раонич победи с 3:0 сета Стан Вавринка, който отстрани Григор Димитров. Раонич се наложи лесно, като не остави никакви шансове на трикратния шампион от турнири от „големия шлем“.

Следващият съперник на Раонич ще бъде Джон Иснър, който победи представителя на Сърбия Душан Лайович.

Дел Потро продължава в US Open

В друг от интересните двубои за деня Хуан Мартин Дел Потро се класира за четвъртия кръг на турнира след успех срещу друг ветеран Фернандо Вердаско.

Борна Чорич се справи с Даниил Медведев и ще се изправи на осминафиналите срещу аржентинския ветеран.