Серина Уилямс победи в семейния сблъсък, обзор на US Open при дамите

Серина Уилямс спечели дербито на третия кръг на US Open при дамите. Американската тенисистка победи своята сестра Винъс Уилямс в най-добрия си двубой след завръщането си към игра.

Така по-малката от сестрите се класира за четвъртия кръг на US Open, с което продължава да е една от основните фаворитки за титлата в домашния турнир.

23-кратната шампионка от турнири от „големия шлем“ тотално разби своята по-голяма сестра. Уилямс победи само за 71 минути, давайки само 3 гейма на Винъс.

Това бе двубой номер 30 между двете сестри в тенис тура. Серина имаше леки здравословни проблеми в първия сет, като дори поиска медицинско прекъсване.

„Това беше най-добрият ми двубой след завръщането“, заяви Серина след двубоя. С този успех Серина изравни най-голямата си победа в двубой срещу сестра си, като през 2013г. също загуби само гейма.

Все пак тя се справи със своята сестра, а в четвъртия кръг ще се изправи срещу естонката Кая Канепи.

Кая Канепи продължава уверено в турнира

Естонската тенисистка отстрани в началото на турнира световната номер 1 Симона Халеп. 33-годишната Калепи продължава в турнира без изгубен сет на „Флашинг Медоус“.

Канепи се справи с представителката на Швеция Ребека Петерсон. Естонката остана на корта 1 час и 22 минути в един изнервен и изпълнен с грешки двубой. Канепи направи цели 37 непредизвикани грешки, но нейната съперничка не се възползва по най-добрия начин и допусна 32.

Слоан Стивънс продължава защитата на титлата си в US Open

Действащата шампионка се справи със съпротивата на Виктория Азаренка в третия кръг на Открития шампионат на САЩ. Американката се справи в 2 сета с двукратната носителка на титли от „големия шлем“ в Ню Йорк.

Първия сет бе спечелен от Стивънс,  след солидна игра. Във втория американската тенисистка губеше с 3:1 гейма, но стигна до обрат, в който спечели 5 от последните 6 гейма в двубоя и спечели двубоя.

Стивънс ще се изправи срещу представителката на Белгия Елизе Мертенс. Белгийката изигра много труден двубой срещу представителката на Чехия Барбара Стрицова. Мертенс се класира за четвъртия кръг с победа с 2:0 сета (6:3, 7:6).

За следващия кръг се класира още поставената под номер 7 в схемата на турнира Елина Свитолина. Украинката се справи със съпротивата на китайката Куанг Ванг с 2:0 сета.

23-годишната Свитолина ще се изправи срещу друга млада надежда на дамския тенис – Анастасия Севастова. 19-годишната латвийка се класира за четвъртия кръг на турнира, надигравайки опитната рускиня Екатерина Макарова.

Ашли Барти се справи със съпротивата на Каролина Мучова и ще се изправи в следващия кръг срещу Каролина Плишкова, която се справи с представителката на домакините София Кенин.