Лудогорец с голов обрат срещу „канарчетата“, резултати от Първа лига

Шампионът на България Лудогорец постигна ценен успех като гост на силния Ботев Пловдив. „Орлите“ стигнаха до обрат и спечелиха с 3:2 гостуването си в Коматево, като продължават преследването на лидерите ЦСКА и Левски.

За домакините откриха до 14-та минута Серкан Юсеин и Тодор Неделв. Козмин Моци върна едно попадение за гостите, а новото попълнение Махлангу изравни за шампионите. Победното попадение падна в 88-ма минута, като Марселиньо донесе 3-те точки за разградчани.

Ударно начало за домакините

Отборът на Ботев Пловдив започна повече от силно двубоя. „Канарчетата“ поведоха с два гола още до 14-та минута. Първо Серкан Юсеин в осма минута, а след това звездата на пловдивчани Тодор Неделев отбелязаха за Ботев. Лудогорец игра изключително слабо през първата част, като играта на „орлите“ не спореше както в атака, така и в защита. При второто попадение Ренан дос Сантос допусна детинска грешка, която изведе домакините с два гола аванс.

Все пак малко след втория гол за Ботев Лудогорец можеше да се върне в двубоя. Румънския нападател Клаудио Кешеру се озова сам срещу вратаря, но пропусна да отбележи. В 41-ва минута Кристиан Димитров можеше да отбележи трето попадение за „канарчетата“, но Ренан този път се намеси добре.

Обрат през втората част на Коматево

Лудогорец излезе напълно преобразен през втората част на двубоя. В 58-ма минута Сисиньо бе повален в наказателното поле. От бялата точка Козмин Моци не пропусна и върна едно попадение за „орлите“.

Само 4 минути по-късно новото попълнение Махлангу отбеляза след скоростна атака за „орлите“. В 70-та минута Тодор Неделев можеше да изведе отново напред в резултата Ботев, но националът стреля над вратата.

В 88-ма минута на двубоя Марселиньо донесе и трите точки за „орлите“. Така Лудогорец осъществи обрат и записа ценен успех.

Така Лудогорец продължава преследването на лидерите. „Орлите“ са с актив от 20 точки и изостават на 2 от лидерите ЦСКА и Левски. Ботев Пловдив се намира на осма позиция с актив от 11 точки.

Славия победи Черно море на „Тича“ след 11 години

Отборът на Славия постигна първа победа във Варна от 11 години. „Белите“ превзеха „Тича“ и победиха с 2:1. Точни за столичани бяха Цветелин Чунчуков и Галин Иванов, а за „моряците“ 17-годишният Мартин Минчев отбеляза едно попадения.

Така Славия се изкачи на шеста позиция с актив от 13 точки, а Черно море е позиция по-надолу с една точка в пасив от столичани.

Верея и Дунав с реми на дъното на Първа лига

В битката на дъното в Първа лига отборите на Верея и Дунав завършиха при равенство 1:1. Домакините на „Трейс Арена“ трябваше да съжаляват повече за изпуснатата победа. Верея можеше да запише първи успех, но след като Милан Вушурович изведе старозагорци напред в резултата в 11-та минута. Гол на Мартин Ковачев в 86-та минута донесе точката за „драконите“.