Юнайтед пак се издъни, а Сити громи, обзор на 6-ти кръг в Англия

Вчера се изиграха повечето мачове от шестия кръг във Висшата лига на Англия. Ето какъв е обзорът на случилото се, изготвен от екипа на read4sport.

Фулъм – Уотфорд 1:1

“Стършелите” прободоха домакинската отбрана след само 87 секунди игра, чрез Андре Грей. Оттам нататък срещата премина в руслото на гостите, които изтърваха няколко отлични възможности за удвояване на аванса преди почивката.

Славиша Йоканович направи две промени на полувремето, а те изглежда дадоха своя резултат. “Котиджърс” започнаха да играят по-силно и в 78-та минута Александър Митрович отбеляза изравнителното попадение. Отново сърбинът можеше да донесе пълен обрат за лондончани, ала Бен Фостър парира възможността минути преди края на мача.

Бърнли – Борнемут 4:0

Първата победа за тима на Шон Дайш през сезона дойде със стил. Все пак, тимът на Борнемут бе този, който имаше няколко добри възможности за първи гол в мача. След това Бърнли започна своето представление, като първо действащо лице стана дебютиращия Матей Видра. Чехът се разписа в 39-та минута с клиничен удар, а две минути по-късно Аарън Ленън направи резултата 2:0 за домакините.

“Черешките” имаха своя шанс да върнат попадение след един час игра на “Търф Моор”, ала Джо Харт отново бе на ниво и неутрализира възможността. Еди Хауи хвърли Джърмейн Дефоу и Джуниър Станислаш от скамейката в търсене на гол, ала вместо това резервата на Бърнли свърши работата. Ашли Барнс наниза две бързи попадения между 83-та и 88-та минута, пращайки гостите в нокаут.

Кардиф – Манчестър Сити 0:5

“Гражданите” продължиха да показват головото си надмощие, наказвайки уелските си домакини с пет безответни гола. Серхио Агуеро започна тирадата в 32-та минута, а три по-късно Давид Силва добади още едно попадение. Илкай Гюндоган оформи класиката минута преди края на първата час с неспасяем изстрел.

Рияд Марез отбеляза първия си гол за Сити в 67-та минута, а 89-та добави втори на сметката си, с което сложи край на мача. Кардиф пък продължава да търси първата си победа за сезона.

Кристъл Палас – Нюкясъл 0:0

Двата отбора предложиха доста постна продукция, която така и не може да предложи гол. Тимовете се браниха здраво и не допуснаха решаващи грешки, макар че имаше една-две по-опасни ситуации.

“Свраките” продължават да търсят 3-те точки във Висшата лига, заемайки мястото си в зоната на изпадащите.

Лестър – Хъдърсфийлд 3:1

“Лисиците” показаха достатъчно характер, за да преодолеят ранния си пасив в срещата, обръщайки до комфортното 3:1. Матиас Йоргенсен даде ранен аванс на “териерите” в 5-та минута, ала Келеши Йеаначо върна статуквото в 19-та, завършвайки добра контра атака.

След почивката домакините взеха пълен превес над мача. Новата придобивка Джеймс Мадисън продължи да бележи, вкарвайки от пряк свободен удар в 66-та минута, а Джейми Варди осигури трите точки в 75-та. След успеха момчетата на Клод Пюел имат 9 пункта в актива си, докато Хъдърсфийлд е на дъното на класирането, като трети отбор, който още не познава вкуса на победата.

Ливърпул – Саутхямптън 3:0

Юрген Клоп и неговите възпатиници продължават да се движат без грешна стъпка в първенството. Поредното им впечатляващо представяне бе при домакинствата на “светците”, спечелено с класическо резултат. Уелси Хьоед се превърна в грешник за тима си в 10-та минута, отбелязвайки си автогол.

“Мърсисайдци” само това и чакаха, за да довършват разколебените “светци”. Жоел Матип се разписа в 21-та минута, а Мохамед Салах реши мача още в края на първото полувреме, реализирайки за 3:0. Ливърпул продължава да е първи във Висшата лига и е отбора с най-малко допуснати попадения – едва две.

Манчестър Юнайтед – Уулвърхямптън 1:1

Манчестър Юнайтед отново допусна загуба на точки, завършвайки 1:1 с Уулвърхямптън на “Олд Трафорд”. “Вълците” изиграха добър мач и затвърждават добрите си представяния от началото на сезона. Именно момчетата на Нуно Еспирито Санто имаха по-добри положения за гол, но Давид Де Хея на няколко пъти спази тима си от загубата.

Все пак, “червените дяволи” отбелязаха първия гол в мача, който бе дело на Фред – негов дебютен, след като Пол Погба направи магическо отиграване за асистенция. Това не смути Уулвс, които захапаха здраво именития си съперник и заслужено стигнаха до гол през втората час, чрез Жоао Моутиньо (53′). Така “вълците” са само на точка разстояние от съперника си, а Жозе Моуриньо има върху какво да разсъждава.

Брайтън- Тотнъм 1:2

“Шпорите” прекъснаха негативната си серия от три поредни загуби (две във Висшата лига), справяйки се със съпротивата на Брайтън. Хари Кейн бе точен от дузпа в 42-та минута, а Ерик Ламела удвои аванса на гостите в 76-та.

“Чайките” успяха да стигнат до почетно попадение в добавеното време на срещата, чрез Антъни Нокяер. Това бе крайно недостатъчно за тима на Крис Хютън, който вече е в серия от четири мача без победа.