Първи успех за волейболистките ни на Световното първенство

Женският национален отбор на България по волейбол постигна първа победа на Световното първенство в Япония.

Българските момичета победиха Куба с 3:0 гейма във втория си мач от група “В”.

В японският град Сапоро волейболистките ни спечелиха отделните части с (25-10, 25-20, 25-14) и спечелиха първите си 3 точки в надпреварата.

Момичетата на Иван Петков бяха видимо по-добрият тим през цялата среща и за миг не дадоха шанс на Куба да помисли, че може да измъкне нещо от този мач.

В откриващия гейм нашите момичета започнаха ударно и затвориха частта при 25-10, след което продължиха да бъдат по-добрият отбор на полето.

Най-интересна се оказа втората част, в която “лъвиците” се оттеглиха при първото техническо прекъсване с крехък аванс 8:7. Българските момичета продължиха да тормозят съперничките си с добър сервис и на второто прекъсване, вече имаха аванс от три точки (16:13). До края на гейма кубинките опитаха да се върнат в срещата, но нямаха сили за нещо повече от това да загубят с по-малка разлика в точките (25:20).

Женски национален тим по волейбол

Младия тим на Куба рухна в трета част, а за нашите волейболистки бе лесна задача да затворят без проблем мача.

Най-резултатни за успеха ни бяха четири състезателки, които записаха по 11 точки. Това са Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Нася Димитрова и Христина Русева.

Следващият мач на България е срещу на 2 октомври от 10:10 българско време, когато националките ни излизат срещу Турция.

В другия завършил мач от нашата група италианките победиха канадките също с 3:0, а по-късно е мачът Турция – Китай.