ДеАндре Ейтън със силен дебют, но Сънс загубиха

Новобранецът ДеАндре Ейтън, който бе избран под номер едно от тазгодишния Драфт записа първи минути с екипа на Финикс Сънс. Роденият на Бахамите център завърши с 24 точки, 9 борби и 3 чадъра, но това не бе достатъчно за победата на своя си отбор. Сънс загубиха от Сакраменто Кингс със 106:102. Джош Джаксън добави още 17 точки, 5 борби и 6 асистенции за “слънцата”. Ти Джей Уорен се включи добре от скамейката с 16 точки.

За победителите Йоги Фарел бе над всички с 26 точки. Дебют за Кингс направи и Марвин Бегли. Лекото крило завърши двубоя със 7 точки, 2 борби и 2 асистенции при успеваемост в стрелбата 28.6%.

В друга контрола играна снощи Филаделфия 76 надви Орландо Меджик със 120:114. Джоел Ембийд изигра силен мач и завърши с 21 точки и 7 борби. Фуркан Коркмаз се включи добре като резерва и наниза 18 точки. С по 12 точки завършиха Ландри Шамет, Джей Джей Редик и Маркел Фултц. За Орландо на ниво бе Никола Вучевич, който вкара 20 точки и успя да овладее 5 борби. Първи минути за Меджик записа и новобранецът Мохамед Бамба. Центърът реализира 12 точки за 16 минути престой на паркета. С 12 точки се отчете и Ди Джей Аугустин, а Теранс Рос добави още 13.

Ню Йорк Никс успя да се наложи над Вашингтон Уизардс след продължение със 124:121. Новобранецът Кевин Нокс изигра добър мач и завърши с 13 точки и 10 борби. С 13 точки се отличи и Алонсо Триер, а с една точка повече от тях завърши Деймиън Дотсон. За Вашингтон Кели Оубре Джуниър завърши с 15 точки, 8 борби и 4 асистенции. Джордан МакРей добави още 14 точки за крайния резултат.

В последната среща игра късно снощи Атланта Хоукс спечели срещу Ню Орлиънс Пеликанс със 116:102. Резервата ДеАндре Бемби бе над всички за победителите с 20 точки, 5 борби и 4 асистенции. Джон Колинс пък бе най-резултатен от титулярите с 18 точки, а новобранецът Трае Йънг завърши с 11 точки и 8 асистенции. За Пеликанс звездата Антъни Дейвис вкара 16 точки и овладя 7 борби за 17 минути игра.