Турция нанесе тежка загубата на българските волейболистки на световното

Женският национален тим на България по волейбол допусна втора загуба на Световното първенство в Япония. В група “В” българките паднаха от Турция с 0:3 (17:25, 23:25, 12:25) в третия си мач от Мондиал 2018, която продължи малко повече от един час.

Това поражение намалява шансовете на нашия отбор да се класира в следващата фаза на надпреварата.

Дотук в първите си три мача “лъвиците” имат само една победа срещу Куба.

Напред във втората фаза продължават първите четири отбора от всяка група, но двете поражения намаляват шансовете на българските момичета да продължат напред.

Първият гейм тръгна лошо, продължи още по-лошо и завърши с лека победа на Турция. На моменти изоставането ни бе дори 9 точки, за да се стигне до крайното 17:25 за 22 минути.

Най-оспорвана се оказа втората част. В нея българските състезателки водеха почти през цялото време, но накрая допуснаха срив, направиха няколко поредни грешки и по този начин го подариха на туркините (23:25).

В третия гейм туркините не срещнаха никаква съпротива от страна на България и воденият от Иван Петков състав спечели едва 12 точки.

България завърши с 29 успешни атаки срещу 45 на съперничките и записа 8 блока срещу 12.

Най-резултатна за България стана Нася Димитрова с 10 точки, докато Гергана Димитрова и Христина Русева добавиха по още 9 точки.

В топреализатор на срещата се превърна Мерием Боз със 17 точки.

“Лъвиците” заемат четвърто място във временното класиране с 3 спечелени точки.

В следващия си мач на шампионата на планетата България ще играе срещу олимпийския шампион от 2016 година Китай.