Григор Димитров приключи участието си на турнира в Пекин, Зверев мачка

Григор Димитров приключи участието си на турнира в Пекин. Българинът загуби с 1:2 сета (4:6, 6:2, 4:6) от сърбина Душан Лайович в среща от третия кръг.

Двубоят започна равностойно, но грешките на Димитров бяха твърде много. Именно те костваха на българина откриващата част, след като Лайович проби първо в деветия гейм, а след това с ас затвори първия сет в своя полза.

Във втория поставеният под номер 3 в основната схема българин поведе рано с пробив за 2-0, но 55-ият в света върна пробива в следващия гейм. Последва нов брейк за осмия в света, а след това той спокойно завърши сета и вкара мача в трета решителна част.

Лайович

Там, противно на логиката, Лайович първи проби подаването на съперника за 3-1, но Григор се завърна в сета и мача веднага след това. Българинът обаче отново се пропука след воле в мрежата и двойна грешка, за да даде пробив аванс на сърбина отново в деветия гейм.

Лайович сервира великолепно под напрежение и подобно на първия сет, затвори и срещата с ас. Следващият му съперник ще бъде определен от победителя в двойката Кайл Едмънд и Матео Беретини.

Това е 17-а загуба за българския тенисист през годината, като той има 23 победи в актива си през 2018 г.
Александър Зверев стартира успешно своето участие на тенис турнира в Пекин.

Зверев

Германецът спечели в два сета срещу Роберто Баутиста-Агут след 6-4, 6-4 за час и половина.

Първият сет започна по-добре за 21-годишния тенисист, който проби рано подаването на своя испански опонент, но впоследствие Агут се завърна в сета. Зверев все пак спечели в откриващата част на двубоя и стартира със самочувствие втория сет.
При преднина в резултата от 5-2 гейма и сервис за мача последва нова липса на концентрация и младият талант трябваше да затвори срещата от втория опит, като в крайна сметка го стори при третия си мачбол. Следващият му съперник е тунизиеца Малек Джазири.
В момента Зверев е на пета позиция в ранглистата за заключителния Мастърс в Лондон. Първите осем ще си осигурят участие за престижната надпревара на осемте най-добри, която ще се проведе от 11-18 ноември.
Открито първенство на Китай
В друга среща от надпреварата Фабио Фонини обърна Раду Албот след 1:6, 6:3, 6:3. Италианецът има своите шансове да се класира за Лондон, като в момента заема 11-та позиция на 1, 405 точки от осмия Кевин Андерсън.
Следващото препятствие за него е Андрей Рубльов, който победи категорично португалеца Жоао Соуса след 6:0, 6:4.