Петър Чех ще отсъства от терените за месец

Вратарят на  “Арсенал” Петър Чех ще отсъства от терените около месец заради контузия, съобщи официалният сайт на лондонския клуб.

36-годишният вратар получи разтежение по време на двубоя срещу “Уотфорд”, миналата събота, спечелен от “артилеристите с 2:0. Чех се контузи малко преди почивката, когато бе заменен от Бернд Лено.

Очаква се той да поднови тренировки след четири седмици.

Чешкият страж със сигурност ще пропусне два мача от Лига Европа и срещите от Висшата лига срещу “Фулъм“, “Лестър” и “Кристъл Палас“. Не е ясно дали вратарят ще се възстанови за домакинството на “Ливърпул” на 3 ноември.

Чех е четвъртия футболист, който влиза в лазарета на “артилеристите” след Лоран Косчелни, Ейнсли Мейтленд-Найлс и Константинос Мавропанос.

През настоящия сезон Петър Чех има 7 мача в шампионата на Англия и е допуснал 9 гола.