Резултати и класиране от Световното първенство по волейбол за жени

Женският ни национален отбор по волейбол записа трето поражение на Световното първенство в Япония.

Националките ни загубиха от Олимпийския шампион Китай с 1:3 (25:22, 22:25, 14:25, 17:25).

Така България е с актив от един успех и три поражения и дели четвъртото място в група “В” с тима на Канада.

Двата тима ще се изправят един срещу друг утре от 7:40 българско време, а победителят ще продължи към следващата фаза на надпреварата.

Иначе днешната среща започна по отличен начин за нашите момичета, които успяха да натрупат преднина от 5 точки в средата на гейма (13:8). Олимпийските шампионки опитаха да се доближат в резултата, но в края на откриващия гейм “лъвиците” спасиха няколко феноменални топки в защита и след единична блокада на Лора Китипова приключиха частта с 25:22.

Вторият гейм започна равностойно, но азиатките успяха да се оттеглят при второто техническо прекъсване с крехък аванс от 3 точки (16:13). След паузата състезателките на Иван Петков излязоха преобразени и съумяха  да направят обрат и да поведат с 19:18. Двубоят започна да върви точка за точка, а при резултат 23:21 китайките поискаха видео повторение, което показа докосване на блокадата и така резултата бе изравнен. Последва импулс в играта на олимпийските шампионки и те изравниха резултата в геймовете след 22:25.

България започна равностойно третата част, но момичетата ни рухнаха в средата на гейма и бяха пометени от китайките – 25:14.

В последната решителна част превъзходството на китайките отново бе голямо и те логично спечелиха с 25:17.

В другия мая от нашата група волейболистките на Италия надделяха над Турция с 3:0 гейма.

Италианките спечелиха отделните части с (25:19, 25:21, 25:12) точки.

Така “адзурите” продължават силната си серия на Мондиала, като до момента имат 4 победи от 4 мача, затвърждавайки лидерската си позиция във втора група с 12 точки.

Най-резултатна за Италия бе Паола Егону с 15 точки (2 аса), а 13 добави Мириам Сила. За Турция Еда Ердем Дюндар се отчете с 8 точки (2 блокади).

Най-интересната среща бе между тимовете на САЩ и Тайланд.

Двубоят от група “С” предложи множество обрати и драматични моменти, но в крайна сметка “янките” успяха да спечелят битката с 3:2 гейма.

Американките влязоха по мобилизирани от своите съпернички и с лекота съумяха да спечелят първите две части (на 17 и на 16). Волейболистките на Тайланд се събудиха в третата част и с много здрава битка успяха да се върнат в мача след 23:25.

В четвъртата азиатките запазиха своя устрем и без проблем пратиха срещата в тайбрек.

Там късметът сякаш обърна груб на тайландките в ключовите моменти и “янките” се поздравиха с успеха след 15:11.