Обзор на тенис турнира в Пекин

Каролин Вожняцки се класира на четвъртфиналите в Пекин.  28-годишната датчанка победи в два сета Анет Контавейт от Естония със 7:5, 6:4.

Вожняцки остана много солидна в мача си срещу Контавейт и не позволи на финалистката от Ухан да запиша трета победа над представителка на топ 10 в рамките на само две седмици.

С този успех Каролин Вожняцки си гарантира място в заключителния турнир на Женската тенис асоциация в Сингапур.

Голямата бомба в турнира хвърли китайската тенисистка Шуай Джан, която елиминира сензационно Анджелик Кербер с 2:1 сета. (6:1, 2:6, 6:0).

В първия сет Джан започна вихрено и бързо отвори преднина от 3:0 гейма. Китайката загуби само две точки на собствен сервис в хода на частта и я заключи след едва 23 минути на корта.

Във втория сет ролите бяха разменени и този път Кербер постигна ранен брейк и поведе с 3:0. Германката повиши нивото си на сервис и спаси и двата шанса за пробив, до които Джан достигна през частта. Това й донесе успеха с 6:2 гейма и трети решителен сет.

В него обаче Кербер бе напълно несъстоятелна и спечели едва 7 точки от общо 32 разиграни.

Поставената под № Наоми Осака разгроми Юлия Гьоргес с 6:1, 6:2 и също си осигури участие на четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Пекин.

Японката сломи съпротивата на германката само за 65 минути и в следващия двубой ще се изправи срещу представителката на домакините Шуай Джан.

20-годишната Осака в момента е шеста в света и с представянето си през сезона си гарантира участие в заключителния турнир на Женската тенис асоциация в Сингапур.

Миналата година в Пекин младата азиатка загуби още на старта от Кербер. Тази година Осака спечели надпреварата в Индиън Уелс и Откритото първенство на Щатите.

Останалите резултати:

Каролина Плишкова – Уан Цян 4:6, 4:6

Катерина Синикова – Кики Бертенс 6:4, 6:3

Арина Сабаленка – Каролине Гарсия 5:7, 7:6(7), 6:0

За турнира в Сингапур до момента се класираха: Симона Халеп, Анжелик Кербер и Наоми Осака, Каролин Вожняцки и Петра Квитова.

Квитова си осигури участие в надпреварата, заради поражението на Кики Бертенс от Катерина Синякова.

Най-добрите осем състезателки ще си разделят награден фонд в размер на 7 милиона долара.

Мачовете са предвидени за периода 21-28 октомври.