Резултати и класиране от Световното първенство за жени по волейбол

Женският ни национален отбор по волейбол отстъпи на Русия с 1:3 гейма във втория си мач от група” F” на Мондиал 2018, който се провежда в Япония.

Момичетата ръководени от Иван Петков отстъпиха в отделните части с (21:25, 20:25, 25:23, 19:25) точки и след това поражение нашия тим остана на седмо място в групата.

Активът на България в турнира е 2 победи и 5 загуби.

Мачът започна равностойно, след което “Сборная” поведе с 8:6 при първата пауза. “Лъвиците” успяха да обърнат на няколко пъти резултата в своя полза, но рускините играха по-спокойно и съсредоточено и в крайна сметка поведоха след 25:21.

Равностойно начало беляза и втората част на мача. След първото техническо прекъсване рускините дръпнаха с 2 точки, като този път не сдадоха преднината си. До края волейболистките на Вадим Панков даже успяха да я увеличат до 25:20.

В третия гейм българките играха добре и се възползваха от разколебаване на съперника. Те поведоха с 16:11, а след това и с 22:14. В този момент настъпи спад и разколебаване в нашите редици и рускините изравниха за 23:23. С две успешни разигравания България все пак взе гейма и се върна в мача.

Четвъртият гейм вървеше равностойно до десетата точка, след което състезателките на Русия направиха невероятна серия от седем поредни точки. Този комфортен аванс им бе напълно достатъчен, за да спечелят гейма и мача с 3:1.

В топреализатор на срещата се превърна Ксения Парубец от Русия с 22 точки. За България с най-много точки завършиха Гергана Димитрова – 19 т. и Мария Каракашева – 14 т.

В сряда (10 октомври) българските волейболистки играят срещу Тайланд. Мачът е с начален час 7:25 (българско време).

В другия мач от нашата група Италия надви Тайланд с 3:0

Волейболистките на Давиде Мазанти се наложиха в отделните части с (25:15, 25:12, 25:15) точки и продължават със силните си изяви на Световното първенство.

Италианките бяха безкомпромисни и нито за миг не си позволиха да подценят съперника. С отличен сервис и великолепна игра на мрежата Италия просто не остави никакви шансове на скромния тима на Тайланд.

“Адзурите” превъзхождаха съперничките си във всички показатели и заслужено постигнаха своята седма победа от началото на турнира.

Най-много точки в двубоя записа Паула Егону – 15, а капитанката Кристина Кирикела добави още 12 за победителките. За Тайланд Онума Ситирак се отчете с 13 точки.

В другата група “Е” приятната изненада поднесоха волейболистките на Сърбия. Те успяха да победят Германия с 0:3 гейма (14:25, 20:25, 20:25)

Западните ни съседки започнаха ударно първата част и поведоха с 10:1. “Бундестима” постепенно се окопити и съкрати разликата на 5 точки преди второто техническо прекъсване (16:11). Сръбкините продължиха да диктуват темпото на игра и след почивката резултата набъбна до 22:11. Германките допуснаха доста непредизвикани грешки и това в крайна сметка им коства гейма, който завърши с розгромното 25:14.

Втората част бе най-интересна за гледане. Германките на няколко пъти успяваха да изравнят, но благодарение на силните изяви на Бранкица Михайлович, сръбския тим отново поведе преди второто техническо прекъсване (16:14). Бундестима даде всичко от себе си и бе близо до обрат, но до такъв не се стигна.

Този път с невероятни отигравания за Сърбия се отличи Милена Рашич, която успя да реализира няколко ключови точки за своя тим, а геймът отново бе спечелен от западните ни съседки след 25:20.

В решителната трета част волейболистките на Германия показаха отлична игра в защита и съвсем заслужено поведоха с 9:7. Двубоят започна да върви точка за точка, но късметът обърна гръб на германските състезателки и те не успяха да запазят преднината си и отново бяха догонващи след 18:17.

Състезателките на Зоран Терзич докараха нещата до 21:17, а крайнoто 25:20 фиксира Тияна Бошкович. Така Сърбия стана първия тим, който си осигури участие в третата фаза на Мондиала в Япония.

Най-много точки за победителките реализираха Бранкица Михайлович (15) и Милена Рашич (13). За Германия Луиса Липман наниза 11 точки.