Волейболистите на “Нефтохимик” стартираха с победа в квалификациите за Шампионската лига

Първенецът на България “Нефтохимик” 2010 (Бургас) победи с 3:1 гейма босненския “Младост” (Бръчко) в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Състезателите на Найден Найденов се наложиха в отделните части с (25:17, 25:20, 24:26, 25:23) точки, постигайки добър резултат преди реванша.

Бургазлии взеха с лекота първите два гейма на мача, но след това допуснаха отпускане в края на третия гейм, което позволи на “Младост” да се върне в играта след 26:24.

В четвъртата част шампионът на България не позволи повече изненади, като отново наложи волята си и затвори мача, а с това и взе крайната победа само с един загубен гейм.

Най-резултатни за “Нефтохимик” бяха Савелий Поздняков и Дмитри Яковлев с по 10 точки, а за Младост Радослав Янич и Андрия Дивлян завършиха с по 12 точки.

Реваншът между двата тима е идният вторник (16 октомври) в Бургас.