Ясни са волейболните полуфинали при жените

Холандия детронира световния шампион САЩ и се класира на полуфинал на Световното първенство по волейбол за жени в Япония.

Холандките постигна драматична победа след обрат с 3:2 гейма.

“Лалетата” изоставаха с 0:2 гейма, но направиха невероятен обрат и триумфираха с крайната победа.

Възпитаничките на Джейми Морисън надделяха в отделните части с (30:32, 15:25, 25:22, 25:15 и 15:9) точки и ще спорят за място във финала с Китай, а състезателките от САЩ отпаднаха от волейболния Мондиал след това второ поражение във финалната шестица.

Срещата в Нагоя започна отлично за световните шампионки, които първо измъкнаха драматично първия гейм с 32:30, а във втория разбиха “оранжевите” с 25:15.

И когато изглеждаше, че мачът ще завърши в три гейма, Холандия намери сили да направи обрат. Вдъхновението за него се казваше Лонеке Сльючес, която завърши срещата с невероятните 38 точки. С добри атаки на Слючесес холандките взеха третия сет с 25:22, което пречупи психически американския отбор и до края на мача на полето пълновластен господар бе Холандия.

Най-резултатна за “оранжевите” бе Лонеке Сльоетйес38 точки, а още 16 за победителките добави Селесте Плак приключи с16 точки. За САЩ Мишел Бартш-Хекли се отличи с със 17 точки.

Първото място в група “Н” ще бъде решено във вторник в директен мач между Холандия и олимпийския шампион Китай.

До момента холандките имат 2 точки в актива си (1 победа) и оглавяват временното класиране, Китай също е с един успех.

В другата група “G” волейболистките на Италия надигра Япония след петгеймова битка с 3:2.

Италианките продължават силната си серия на Мондиала и остават единствените, които все още не са вкусили горчивия вкус на загубата. Те успяха да спечелят отделните части с (25:20, 22:25, 25:21, 19:25, 15:13) точки и ще се борят за медалите.

Волейболистките от страната на изгряващото слънце напускат надпреварата, след като претърпяха и поражение с 0:3 гейма от Сърбия вчера.

Иначе “адзурите” на два пъти повеждаха в резултата след първата и третата част, но домакините, подкрепяни от над осем хиляди зрители, демонстрираха характер и се добраха до решителен тайбрек.  В него по-добри на полето бяха италианките, който спечелиха трудно решителната част с 15:13 и заслужено остават в битката за медалите.

В торпреализатор на срещата се превърна Паола Егону от Италия с 36 точки, а Мириам Сила добави още 19 за победителките. За японския тим Ерика Араки се отчете със 17 точки.

От групата напред продължават италианките и Сърбия. Двата отбора имат по една победа и в директен двубой ще излъчат крайния победител в този поток.