Волейболният „Нефтохимик“ преодоля с лекота първото стъпало в Шампионската лига

Първенецът на България „Нефтохимик 2010“ (Бургас) се класира без проблеми за втория кръг на Шампионската лига през този сезон.

Волейболистите на треньора Найден Найденов се наложиха като домакини над босненския „Младост“ (Бръчко) с 3:1 гейма (25:21, 25:19, 19:25, 25:16) в мач-реванш помежду им от 1-ия предварителен кръг на най-престижния европейски клубен турнир, игран пред около 500 зрители в зала „Младост“ в Бургас.

Бургазлии стартираха отлично и взеха първите два гейма без проблем. В третата част селекционера на „НефтохимикНайден Найденов пусна в игра няколко от резервите си, а босненския тим се възползва от това и намали резултата (2:1). В решителната четвърта част българските момчета бяха безкомпромисни, позволявайки на съперника си да реализира само 16 точки.

Нефтохимик (Бургас)

Най-резултатен за победата на „Нефтохимик“ бе Георги Петров с 12 точки, а още 9 добави Петър Христов. За босненския тим Андрия Дивлян приключи с 14 точки.

Така след две победи с по 3:1 гейма бургазлии продължат напред във втория кръг на надпреварата, където ги очаква победителя от двойката между хърватския „Младост“ (Загреб) и сръбския „Войводина НС Семе“ (Нови Сад), чийто реванш е днес (17 октомври).

Първата среща ще бъде следващата седмица в Бургас.