Късен гол донесе точката за Челси срещу Манчестър Юнайтед

По изключително драматичен начин започна деветия кръг на Висшата лига на Англия. Отборът на Челси стигна до точката след късен изравнителен гол на резервата Рос Баркли. Така два от най-титулуваните отбори във Висшата лига поделиха точките при резултат 2:2.

Домакините първи стигнаха до попадението, след като Антонио Рюдигер бе точен в 22-ра минута. През втората част Манчестър Юнайтед стигна до обрат. Антони Марсиал бе точен на два пъти (55 и 72-ра минута). Рос Баркли донесе ценната точка за „сините“ с гол в 96-та минута. Така Маурицио Сари продължава да е без поражение в 9-ти двубой от Висшата лига.

Силно начало за тима на Челси

Домакините започнаха по-активно двубоя, като още в 9-та минута стигнаха до опасен пряк свободен удар. Вилиан стреля от границата на наказателното поле, но стреля над вратата. В следващите минути домакините продължиха да играят по-добре като стигнаха до попадение в 21-вата минута.

В следващите минути „лондончани“ продължиха да играят по-добре, като в 31-ва минута Маркос Алонсо излезе сам срещу вратаря, но не успя да овладее топката. През цялото първо полувреме „червените дяволи“ не успяха да създадат нищо опасно пред вратата на Кепа.

Обрат за Манчестър Юнайтед през второто полувреме

Добрата игра на Челси продължи и през втората част. Още в първите секунди на второто полувреме Алваро Мората стреля, но Де Хеа улови. Еден Азар продължи да тормози отбраната на Манчестър Юнайтед, като ударът му също бе отразен от стража на гостите.

В 55-та минута гостите стигнаха до първа опасност. След карамбол в наказателното поле Ашли Йънг върна отбитата топка. Тя рикошира в Жоржиньо и попадна в Антони Марсиал, който изравни резултата. Домакините имаха претенции при попадението, тъй като Маркос Алонсо лежеше в наказателното поле.

В 66-та минута Челси можеха да поведат отново в резултата, но удар на Давид Луис с глава премина покрай вратата на Де Хеа.

Постепенно гостите започнаха да играят малко по-добре и изнесоха играта в средата на терена. В 73-та минута „червените дяволи“ отбелязаха второ попадение след брилянтна контраатака. Топката стигна до Антони Марсиал, който реализира в долния ляв ъгъл.

До края на двубоя Челси натисна своя опонент, като играта се развиваше пред вратата на Давид Де Хеа. В заключителните секунди на двубоя Рос Баркли изравни и грабна точката за Челси.

С този успех Челси излезе начело на подреждането във Висшата лига, преди двубоите на Манчестър Сити и Ливърпул. „Сините“ събраха актив от 21 точки, а Манчестър Юнайтед е с 14 пункта на осмо място.