Манчестър Сити с разгром, Тотнъм спечели лондонското дерби

Шампионът на Висшата лига от миналия сезон Манчестър Сити записа изразителен успех с 5:0 като домакин на опашкаря Бърнли. “Гражданите” тотално доминираха през целия двубой и не оставиха никакъв шанс на “винено-червените”. В друг любопитен двубой от 17 часа Тотнъм спечели лондонското дерби срещу Уест Хям с 1:0 и се доближи до лидерите.

В следващите редове ще ви представим обзор на всички двубои, които се изиграха в 17 часа днешния ден.

Манчестър Сити с разгром срещу Бърнли

“Гражданите” запазиха своя 100-процентов актив при домакинските двубои във Висшата лига, като тотално разбиха своя съперник. За гостите пази бившият страж на Сити Джо Харт, който трябваше да извади топката 5 пъти от своята мрежа.

Голеадата започна с попадение на Серхио Агуеро още в 17-та минута на двубоя. До почивката гостите успяха да издържат на натиска и да не допуснат ново попадение. Но през втората част в рамките на 2 минути допуснаха две попадения. Първо Бернардо Силва отбеляза в 54-та минта, а след това Фернандиньо направи резултата класически. Рияд Марез вкара четвърти гол в 83-та минута, а в заключителните секунди Лирой Сане оформи крайното 5:0.

Много силен двубой за домакините направи Риян Марез. Интересен факт е, че Бърнли 4 пъти губи с 5 гола разлика във Висшата лига и за втори път “винено-червените” отстъпват от тима на Манчестър Сити.

Тотнъм с успех в лондонското дерби

Отборът на Тотнъм записа труден, но много ценен успех като гост на лондонския Уест Хям. Единственото попадение в заключителните секунди на първата част отбеляза Ерик Ламела, който засече добро центриране на Сисоко. Преди това домакините трябваше да направят принудителна смяна, тъй като Андрий Ярмоленко се контузи тежко. Много силен двубой за “шпорите” направи Уго Лорис, който помогна за победата с чиста мрежа за своя отбор. Домакините успяха да отправят 13 удара по посока вратата на френския страж, като 10 от тях бяха през втората част.

Кардиф с първа победа за сезона в дербито на новаците

Отборите на Кардиф и Фулъм изиграха един от най-красивите двубои от началото на сезона. Трите точки останаха в Уелс, след като Кардиф записа първи успех в тазгодишната кампания във Висшата лига. Домакините победиха с 4:2, след като стигнаха до обрат. Гостите от Лондон поведоха с гол на Андре Шурле още в 11-та минута на двубоя. Но до 20-та минута домакините бяха излезли напред в резултата след попадения на Мърфи и Рийд.

В 34-та минута Раян Сасеньон влезе в историята, ставайки първия футболист роден след 2000 година, който отбелязва гол в английския шампионат. През втората част домакините отбелязаха две попадения, с което си гарантираха първа победа за сезона. Патерсън и Харис донесоха пълния актив от точки за Кардиф.

Това е първи успех за Кардиф във Висшата лига от април 2014г. Домакините за първи път отбелязват 4 гола в елита от 1961г.

Нюкясъл удари дъното

Кризата в Нюкясъл се затвърди още повече. “Свраките” допуснаха ново поражение, този път като домакин на Брайтън. Така отборът на Рафаел Бенитес все още няма успех и остава на дъното на подреждането във Висшата лига. Гостите от Брайтън постигнаха важен успех срещу директен конкурент за оцеляване в елита. Каял донесе трите точки за “чайките” с гол в 29-та минута.

“Свраките” са едва четвъртият тим в историята на Висшата лига, който губи първите си 5 домакински двубоя за сезона. Интересен факт е, че гостите имаха само 2 удара по посока на вратата, но единия от тях се превърна в гол. Домакините пък отправиха цели 27 удара без да успеят да поразят вратата.