Грешка на Ренан спря Лудогорец в Кипър

Шампионът на България Лудогорец не успя да победи като гост кипърския АЕК Ларнака.  „Орлите“ завършиха при равенство 1:1 гостуването си в Ларнака, като това намалява шансовете на тима да продължи към фазата на директните елиминации.

Джоди Лукоки отбеляза единственото попадение за Лудогорец още в 7-ма минута на двубоя, но Хорхе Ларена изравни след дузпа. Тя дойде след лошо изчистване на Козмин Моци и грешка на Ренан дос Сантос, който повали Тричковски в наказателното поле.

Равенството оставя двата тима с по 1 точка в класирането на групата. След загубата на Байер Леверкузен в Цюрих швейцарците поведоха в групата с пълен актив от 9 точки, а „аспирините“ са на второто място с 6 спечелени точки.

Силно начало за Лудогорец

Двубоят започна отлично за българския шампион. Още в трета минута гостите стигнаха до попадение, но голът на Вандерсон не бе зачетен поради засада.

Секунди след това Джоди Лукоки бе близо до попадението, но сантиметри не му достигнаха да изпревари стража на АЕК Ларнака.

Тактиката на домакините от Кипър да пресират дълбоко своя опонент се оказа погрешна. В седма минута на двубоя Лудогорец преодоля пресата, след комбинация между Вандерсон и Натанаел, крилото на „орлите“ изведе влизащия на скорост Джоди Лукоки, който отбеляза за гостите.

Още след пускането на топката от център домакините организираха добра атака, но Ренан успя да покаже добър рефлекс и отрази топката.

Началото на двубоя продължи да е на високо ниво. В 12-та минута Козмин Моци засече центриране от корнер, но ударът му срещна гредата.

В 15-та минута Клаудио Кешеру не успя да отбележи, след като отне топката в наказателното поле, но ударът му премина в аут.

В 25-та минута гостите загубиха топката, тя бе центрирана, а Козмин Моци не успя да изчисти по най-добрия начин. Отскочилата топка попадна в Тричковски, но Ренан го събори в наказателното поле. Ларена реализира за 1:1, а след това домакините от Кипър започнаха да играят по-добре.

До края на първото полувреме „орлите“ допуснаха много грешки, но домакините от Ларнака не успяха да се възползват и да отбележат попадение.

АЕК взе инициативата през второто полувреме

Второто полувреме започна под диктовката на домакините. В 52-ра минута Хавел стреля опасно, но ударът му мина в страни от гредата на бразилския страж.

В 64-та минута домакините отново бяха близо до попадението, но Тричковски не успя да се разпише от 3 метра.

В 83-та минута топката попадна в краката на Тете, но ударът му премина близо до напречната греда.