Бостън с обрат срещу Оклахома, Лейкърс записаха втора победа (обзор)

Отборът на Бостън Селтикс победи Оклахома Сити Тъндър със 101:95. Селтикс изоставаха в резултата, но след серия от 16:1 в за тях в последната четвърт грабнаха победата. Най-добър за победителите бе Джейсън Тейтъм. Младото крило реализира 24 точки и овладя 6 борби. Ветеранът Ал Хорфорд също игра добре и завърши с 19 точки и 9 борби. Резервата Маркъс Морис добави още 21 точки и 10 борби. Кайри Ървинг наниза едва 15 точки.

За домакините от Оклахома над всички бе Пол Джордж с 22 точки и 8 борби. Ръсел Уестбрук завърши двубоя с 13 точки, 15 борби и 8 асистенции. Стивън Адамс добави 12 точки, а Джерами Грант и Денис Шрьодер се отчетоха с по 10 точки. Това бе и четвърта поредна загуба за Оклахома като продължават да нямат победа през настоящата кампания.

Детройт Пистънс нанесе пето поражение на Кливланд Кавалиърс, след като “буталта” спечелиха със 110:103. Андре Дръмън изигра силен двубой. Центърът завърши с 26 точки и 22 борби. Блейк Грифин се отличи с 26 точки и 10 борби. Реджи Джаксън и Иш Смит добавиха по 16 и 10 точки.

За гостите от Кливланд резервата Кайл Корвър вкара 21 точки, а след него остана Джордж Хил с 15 точки. Новобранецът Колин Секстън пък вкара 14 точки и направи 5 асистенции. Това бе и четвърта поредна победа за Пистънс като тима е без поражение до момента.

Рекордьорът Лилард

Портланд Трейлблейзърс  надви Орландо Меджик със 128:114 като гост. Деймиън Лилард постави франчайз рекорд за играч на Портланд с най-много точки на полувремето-34. Лилард завърши срещата с 41 точки, 7 борби и 6 асистенции. Другата звезда в тима Си Джей МакКолъм се отличи с 22 точки, а Юсуф Нуркич добави 18 точки и 10 борби.

За Орландо Никола Вучевич завърши с 24 точки и 11 борби. Резервата Теранс Рос наниза 21 точки. С по 17 завършиха Арън Гордън и Еван Форние.

В последният мач за вечерта Лос Анджелис Лейкърс се справиха с Денвър Нъгетс със 121:114 у дома. ЛеБрон Джеймс постигна “трипъл-дабъл” с 28 точки, 11 борби и 11 асистенции. Кайл Кузма добави още 22 точки и 3 борби. Джавем МакГий реализира 21 точки и овладя 7 борби.

За гостите от Денвър над всички бе Никола Йокич. Центърът завърши с 24 точки и 11 борби. Джамал Мъри записа 22 точки и 10 борби. Монте Харис вкара 20 точки от пейката.