Стивънс и Свитолина ще спорят за титлата в Сингапур

Слоун Стивънс и Елина Свитолина ще спорят за титлата в заключителния турнир на Женската тенис асоциация в Сингапур с награден фонд от 7 милиона долара.

25-годишната Стивънс победи чехкинята Каролина Плишкова във втория полуфинал с 0:6, 6:4, 6:1.

Плишкова започна изненадващо добре, като в първия сет всичко й се получаваше и тя го спечели за 31 минути. След това тя отново проби Стивънс в началото на втория сет, за да поведе с 2:0.

Чак тогава като загуби 8 поредни гейма американката най-накрая успя да направи пробив, който се оказа преломен. Двете стигнаха до 3:3, когато след още един пробив Стивънс спечели сета с 6:4.

Третият сет започна с два пробива, но след това Слоун Стивънс бе единствения състезател на корта, не даде повече геймове на съперничкати си и приключи тази част за 27 минути.

Американката достигна до финала още при дебютното си участие в надпреварата на осемте най-добри през сезона. Още по-зрелищен беше полуфиналът между Елина Свитолина и Кики Бертенс. Украинската тенисистка се наложи със 7:5, 6:7, 6:4 след страхотна битка, която продължи 2.38 часа.

Бертенс имаше повече точки за пробив в мача – девет срещу осем. Свитолина обаче показа по-здрави нерви в решаващите моменти, като реализира пет от своите възможности и спаси шест от тези, които се откриха пред холандката.

Свитолина записа втора победа в трети си мач с Бертенс. 24-годишната тенисистка от Одеса стигна до мача за титлата при второто си участие в Сингапур. При дебюта си миналата година тя отпадна в груповата фаза.