Григор Димитров започна с победа участието си в Париж

Най-добрият български тенисист Григор Димитров показа силна игра и започна с победа участието си на силния турнир от сериите Мастърс 1000 в Париж. Българинът победи с 2:0 сета (7:6, 6:4) Роберто Баутиста Агут.

Така Гришо показа, че е преодолял трудностите в играта, които го преследваха по време на турнирите в Пекин и Виена, където показа много слабости и не успя да стигне напред.

Въпреки че допусна цели 6 двойни грешки, българинът показа повече стабилност на сервис и тези грешки не водеха до важни точки за неговия опонент.

Така Григор Димитров си осигури сблъсък с поставения под номер 5 в схемата на турнира Марин Чилич.

Григор Димитров спечели маратонски тайбрек

Изключително важен за успеха на българина бе първият сет. Преди това Гришо започна солидно, като показа израстване на играта си на свой сервис. През цялото време българинът успяваше да поведе в резултата, но на собствен сервис Агут показваше също много силна игра и не позволи на българина да го пробие.

В крайна сметка се стигна до тайбрек. Той започна с двойна грешка на българина и изоставане от 0 на 2 точки, но Димитров бързо се мобилизира и успя да изравни резултата в дългия гейм. Добрата игра за българина продължи и той стигна до мини-пробив, с което поведе с 4:2 точки. Той поведе и при 5:3, като по всичко личеше, че ще успее да триумфира в тайбрека.

Но Агут успя да стигне до 6:6 , като след това двамата започнаха да печелят точките при собствен сервис. Така двамата си редуваха възможността да затворят сета на сервис на противника. Най-накрая при 11:10 Димитров успя да затвори първия сет и да поведе с 1:0.

Гришо рано поведе във втория сет

Втория сет започна равностойно, като двамата успяха да спечелят първия си сервис. В третия гейм Димитров показа силна игра, което доведе до пробив, което изпрати българина с единия крак напред в турнира.

Гришо продължи да играе на ниво на собствен сервис и успя да спечели своето подаване, с което затвърди пробива. Последва нов слаб гейм за Баутиста-Агут, който допусна нов пробив и резултата стана 4:1 за българския тенисист.

Последва спад в играта на българина, който допусна връщане и на двата пробива, което доведе до изравняване на резултата при 4:4.

Българинът отново успя да пробие в деветия гейм. Този път Гришо не допусна грешка на собствен сервис и затвори двубоя за 1 час и 47 минути игра.