Григор Димитров отпадна от Марин Чилич на Мастърса в Париж

Най-добрият български тенисист не успя да продължи добрата си игра от вчера и отпадна от турнира от сериите Мастърс 1000 в Париж. Григор Димитров бе надигран от поставения под номер 5 в схемата на турнира Марин Чилич. Двубоят бе равностоен, изпълнен с битка и продължи почти 2 часа. Хърватинът триумфира с 2:0 сета (7:6, 6:4).

Така това бе последният двубой за Димитров за годината. Той не се класира за участие във финалите на АТП и така няма да може да защитава титлата, която спечели миналата година.

Въпреки загубата, Димитров показа силна игра, като имаше своите шансове да победи опитния хърватски тенисист.

Тайбрек спря Григор Димитров в първия сет

Още началото на двубоя бе много равностойно и Димитров имаше шанс да пробие сервиса на Чилич още в началото. Но след дълги разигравания хърватинът успя да спечели своето подаване и да започне двубоя по най-добрия начин.

За разлика от Чилич, Гришо не показа същият характер при първия си сервис гейм и допусна бързо да изостане в гейма, с което допусна обрат и резултата стана 0:2.

Димитров се мобилизира напълно, повиши нивото на играта си и с няколко невероятни ретура затрудни отново Чилич. Така се стигна до връщане на пробива. А след това Димитров показа повече класа на собствен сервис и успя да изравни резултата 2:2.

Последва бърз сервис-гейм за Чилич, който продължи да разчита на силния си сервис, като същото направи и Димитров за 3:3.

Последва нов солиден гейм за Чилич за 4:3, но след това Димитров имаше проблеми на собствен сервис. Българинът допусна да изостане с 0:30, но се мобилизира и успя да изравни резултата за 4:4.

До края на гейма двамата успяха да си вземат подаванията, като Димитров имаше по-сериозни проблеми.

Тайбрекът започна равностойно, като двамата си размениха по един мини-пробив в неговото начало. Постепенно Димитров повиши нивото на играта си, като направи още един мини-пробив, с което поведе с 5:3 точки. За съжаление Гришо не успя да спечели повече точка, а Чилич успя да наниже 4 поредни за спечелването на първия сет.

Лошо начало на втория сет за Гришо

Разочарован от загубата на тайбрека, Григор Димитров не успя да влезе във втория сет. Той допусна 3 непредизвикани грешки на първия си сервис-гейм, с което Чилич успя да пробие, а след това и да затвърди пробива.

Последва бърз сервис гейм за Димитров, който трябваше на всяка цена да пробие подаването на хърватина. Но Чилич започна да вкарва изключителни сервиси, с които почти не даваше шанс на Григор Димитров да го затрудни.

Отново подаванията на Гришо бяха по-трудните, в които той трябваше да работи повече от своя опонент за да ги спечели. Така се стигна до последния гейм в двубоя, в който Чилич сервираше за мача.

Димитров се опита да затрудни максимално хърватина, но Чилич успя да реализира третия си мачбол и да се класира за третия кръг на надпреварата.

Там той ще се изправи срещу Новак Джокович или Дамир Джумхур.