“Берое”, “Славия” и “ЦСКА” с отличен старт в Националната волейболна лига при дамите (ОБЗОР)

Националната волейболна лига при дамите стартира с три двубоя от първия кръг и с няколко промени.

Отборът на “Берое“(Стара Загора) стартира сезона с категорична победа. Волейболисткитена Петър Дочев се наложиха безапелационно над “Перун” (Варна) с 3:0 гейма.

В старозагорската зала “Иван Вазов”, домакините спечелиха отделните части с (25:10, 25:10, 25:13) точки.

Волейболистките на “Славия” също стартираха новата кампания с убедителна победа. В столичната зала “Панайот Пондалов“, “белите” победиха Казанлък с 3:0 гейма.

Столичанки се наложиха в отделите части с (25:13, 25:15, 25:15) точки и си осигуриха успешен старт в първенството.

В последният мач за кръга тимът на “ЦСКА” даде само гейм на “Раковски” (Димитровград). “Червените” победиха “Раковски” с 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:23) гейма.

Мегасблъсъкът между “Марица” (Пловдив) и “Левски” (София) бе отложен. Причина за отлагането е участието на “жълто-сините” в приятелски срещи със силни чуждестранни съперници като част от подготовката на тима за Шампионската лига.

В първия кръг пловдивчанки трябваше да приемат вицешампионките от “Левски” (София), но поискаха този мач да бъде отложен и след съгласие на “синия“ клуб той е пренасочен за 17 декември.

Програмата за следващия кръг

Промените!

След изиграването на тези срещи стана ясно, че Българската Федерация по Волейбол (БФВ) е въвела няколко промени.

Най-забележимата промяна е премахването на двете технически прекъсвания по време на всеки от геймовете от първи до четвърти. Това изменение бе направено от ЦЕВ с началото на Европейската лига по-рано тази година и вече е валидно и по терените на българските шампионати. Целта е играта да стане още по-атрактивна и бърза.

Втората промяна е, че през новата кампания ще бъде премахната треньорската ограничителна линия на игрището.

В женското първенство вече става задължително използването на електронен протокол и воденето на статистика на живо по време на мачовете.

“Във връзка с включването на първенството в официалния сайт на НВЛ и за пълното му функциониране, всеки клуб трябва да осигури предаването на статистически данни на живо по време на домакинските си мачове, използвайки Data Volley 4”, се казва в бюлетина на БФВ преди началото на сезона.

Кога обаче феновете наистина ще усетят ефекта от влизането на българското женско първенство в крак със съвременните технически тенденции във волейболния спорт за игрова статистика в реално време за момента не е ясно.

Въпреки че шампионатът вече започна, официалните страници за програмата и класирането в НВЛ в сайта на БФВ все още не са актуализирани с информация за настоящия сезон.